Bullish vývoj pre zlato znamená bullish scenár pre bitcoin

Share This Post

Jeden z pozorovateľov trhu uviedol, že aktíva citlivé na úrokové sadzby, ako je zlato, zaznamenávajú býčiu dynamiku. To je pre bitcoin rozhodne pozitívne znamenie.

Graf páru BTC/USD za posledných 5 dní.
Graf páru BTC/USD za posledných 5 dní. Zdroj: tradingview.com

Bitcoin (BTC) naďalej posilňuje, pričom si berie príklad z tradičných aktív citlivých na kurz, ako je zlato.

Predná kryptomena podľa trhovej hodnoty vzrástla počas pondelkových ázijských obchodných hodín na 30 797 dolárov, čím podľa údajov CoinDesk dosiahla najvyššiu hodnotu od 15. júla.

Za celý mesiac vzrástla cena o 14 %, pričom zlato zaznamenalo oveľa menší zisk 6,7 %. Zlato však získalo ponuku týždeň pred bitcoinom. A to preto, že vypuknutie napätia medzi Izraelom a Hamasom spolu s pokračujúcimi špekuláciami o konci cyklu uťahovania menovej politiky Fedu signalizovalo, že nás čaká inflačný režim.

Odborníci predpokladajú bullish vývoj pre BTC

„Sadzby sú teraz najväčším hýbateľom v makre, ale prekvapivo aj aktíva citlivé na sadzby, ako je zlato, zaznamenávajú býčiu dynamiku… to je pre BTC dobrá predzvesť,“ uviedol v e-maile Greg Magdini, riaditeľ derivátov v spoločnosti Amberdata.

Magadini dodal, že vojnové výdavky sú tradične inflačné. Spomenul tak fakt, že Fed zároveň naznačuje pauzu vo zvyšovaní úrokových sadzieb v čase, keď americká ekonomika zostáva silná. To favorizuje rast zlata a BTC vzhľadom k spotovému optimizmu burzovo obchodovaných fondov (ETF).

BTC zostáva ešte zaujímavejším aktívom vzhľadom na dokonalú prenosnosť, zabezpečenie proti inflácii a zachovanie bohatstva bez ohľadu na vládu. Skombinujte optimizmus okolo Bitcoin ETF a žaloby Ripple a celkovo mi to pripadá ako veľmi bullish vývoj pre BTC ako celok.

– Greg Magdini, zdroj: coindesk.com

Podobný názor vyjadrili aj analytici spoločnosti Blockware Solutions, pričom rally prisudzujú potenciálnemu schváleniu burzovo obchodovaného fondu, ktorý sleduje spotovú cenu bitcoinu.

Cena sa chová pomerne konštruktívne, pretože investori hľadajú záchranný čln, ktorý sieť Bitcoin poskytuje v čase ekonomickej a geopolitickej neistoty, a špekulujú na budúcnosť BTC do doby, kým bude schválené spotové ETF.

– Blockware Solutions, zdroj: coindesk.com

Pravdepodobný pohyb BTC smerom nahor

Podľa Alexa Thorna, vedúceho oddelenia Firmwide Research, spôsob, akým sú tvorcovia umiestnení na trhu s opciami, naznačuje priestor pre explozívny pohyb na vyššiu stranu.

Podľa Thorna držia tvorcovia trhu čistú krátku expozíciu gama. To ich núti nakupovať vysoko a predávať nízko podľa toho, ako sa trh pohybuje. Robia tak preto, aby upravili svoju celkovú expozíciu späť na neutrálnu úroveň. Tým neúmyselne zvyšujú volatilitu cien.

Tvorcovia trhu s opciami na bitcoin sú stále viac short gama, pretože spotová cena BTC sa pohybuje nahor. Keď ste short gama a spot px rastie, musíte spätne nakúpiť spot, aby ste zostali delta neutrálni. To by malo v najbližšej dobe zosilniť výbušnosť akéhokoľvek krátkodobého pohybu nahor.

– Alex Thorn, zdroj: twitter.com

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: coindesk.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...