Arthur Hayes: Je čas staviť na Bitcoin

Share This Post

V čase narastajúcich geopolitických napätí a ekonomických výziev sa mnohí obracajú k alternatívnym investíciám. Arthur Hayes, bývalý generálny riaditeľ kryptomenovej burzy BitMEX, verí, že Bitcoin môže byť kľúčovým hráčom v nadchádzajúcich rokoch.

Hayes a jeho stávka na Bitcoin

Arthur Hayes, bývalý generálny riaditeľ kryptoburzy BitMEX, sa vo svojom nedávnom blogovom príspevku pod názvom „The Periphery“ podelil o svoje pohľady na súčasný stav finančných trhov a perspektívu najväčšej kryptomeny sveta. Hayes vníma Bitcoin ako dôležitý indikátor pre trhy v súvislosti s budúcnosťou.

V kontexte rastúceho vojenského zapojenia Spojených štátov amerických v dvoch nových konfliktoch a potenciálneho rizika globálneho rozšírenia týchto konfliktov je Hayes presvedčený, že Bitcoin spolu so zlatom bude mať zásadný význam v ochrane hodnôt v období, ktoré označuje ako globálna vojnová inflácia. Vo svojom blogovom príspevku Hayes napríklad uvádza:

Strašidlo inflácie je stále s nami. Manipulovaná inflačná štatistika americkej vlády, základný index spotrebiteľských cien (CPI), je stále viac ako dvojnásobok cieľa Fedu 2 %. Fed by mal naďalej zvyšovať sadzby, kým nenastane recesia alebo nejaká veľká finančná služba nezbankrotuje.

Ďalej Hayes upozorňuje, že pokiaľ americké dlhodobé štátne dlhopisy nebudú schopné ponúknuť investorom dostatočnú istotu, tí sa budú obracať k alternatívnym investičným možnostiam. V tomto kontexte Hayes predpokladá, že Bitcoin a zlato môžu zaznamenať rast, pretože budú vnímané ako bezpečné prístavy v období rastúcich obáv z vojnovej inflácie na globálnej úrovni.

Bývalý generálny riaditeľ kryptoburzy BitMEX je známy svojimi predikciami týkajúcimi sa globálnej ekonomiky v postkoronavírusovej ére a následných inflačných obdobiach.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 34 000 USD podľa KMC.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: cryptohayes.substack.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...