Formácia Spinning Top

spinning tops
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Spinning Top (otáčajúci alebo reverzný vrchol) je sviečka s krátkym telom a dlhými knôtami. Takáto sviečka nám indikuje nerozhodnosť medzi kupujúcimi a predávajúcimi. Na farbe tela v tomto prípade nezáleží.

Úzke telo naznačuje, že rozdiel medzi otváracou a zatváracou cenou bol veľmi malý. Naopak, dlhé knôty znázorňujú, že pohyb ceny počas periódy bol značný. Inými slovami, nakupujúci sa snažili vyhnať cenu čo najvyššie, no predávajúci ukázali svoju silu a stlačili ju hlboko pod otváraciu cenu. Aj im došiel dych a cena sa napokon vrátila blízko otváracej hladiny. Táto nerozhodnosť môže byť znakom otočenia trendu, či už ide o uptrend alebo downtrend.

Spinning Top 2

Ak by ste chceli vstúpiť do obchodu a vidíte sviečku Spinning Top, vždy počkajte až uzavrie následujúca sviečka, ktorá rozhodne o ďalšom smerovaní trhu.

Spinning Top si môžete ľahko zameniť so sviečkou Doji, ktorá je veľmi podobná. Spinning Top má však úzke telo a rovnako dlhé knôty, zatiaľčo Doji nemá telo a knôty môžu byť rôznej dĺžky.

StormGain

Tip redakcie: Pozrite sa na náš seriál o formáciách na sviečkovom grafe

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.