Binance může mít vážný celosvětový problém – Neustálé obcházení regulací se jí vymstilo!

Share This Post

Burza Binance má regulační problémy v 7 státech: USA, Velká Británie, Kanada, Japonsko, Thajsko a Kajmanské ostrovy. Velký regulační zákaz na území těchto států začal teprve v závěru minulého měsíce. Od té doby prakticky každý den přibývá na seznam nová země, která zakazuje burzu Binance nebo výrazně omezuje jejich služby. Obcházení zákonů a regulací se jí začíná vymykat kontrole.

Binance má velký problém?

Binance sice byla založena v Šanghaji, aktuálně ale nemá žádné veřejně uznávané ústředí. Samozřejmě kvůli tomu asi těžko bude někdo tvrdit, že burza Binance je podvod po těch letech, kdy vybudovali největší burzu a zároveň i jednu z největších krypto komunit. Co se týče administrativy, to proto nemusí být žádný problém.

Problém je však se zákonem. Profesor na univerzitě Cornell Law Dan Awrey pro web cointelegraph.com uvedl, že burza se již v minulosti snažila obcházet zákony. Zároveň přesto, že neměla licence, nabízela v několika státech její služby. Dan zároveň tvrdí, že burza Binance zaváděla svými tvrzeními, že v mnoha státech měla licence. Opak je pravdou. Ve skutečnosti žádné licence neměla, pouze se celé 4 roky schovávala v různých daňových rájích a podobných jurisdikcích, kde se velmi těžko dají regulovat velké instituce.

Mohlo by tě také zajímat: Fanoušci UFC, zbystřete pozornost – Crypto.com přichází s další významnou spoluprací!

Co bude s burzou?

Většina výše zmíněných států burzu neblokuje. Pouze vydaly upozornění, že na jejich území působí kryptoměnová burza, která oficiálně nemá licence na poskytování služeb. Proto se může jevit jako vysoce riziková.

Proč je pro burzu takový problém získat licence v každém státě na světě, je velmi sporné. O finančním problému se asi jen těžko můžeme bavit. Jelikož burza se netají tím, že má denní obrat v řádech několika milionů dolarů, problém může být v tom, že státy neuznávají kryptoměny, a proto ani nepřemýšlela nad požádáním o licence. S velkou pravděpodobností by byly zamítnuty. Všechno jsou to ale jen spekulace. Státy by potřebovaly regulační orgány se zaměřením i na kryptoměny. Nejen na cenné papíry. Tím by se celý problém kryptoměnového světa mohl výrazně zlepšit. Uměli bychom lépe bojovat proti podvodům, a také peníze na velkých burzách by mohly být pod lepší ochranou dozorce.

Binance má problém i s bankami: Binance pozastavuje vklady v eurech prostřednictvím SEPA

Nepromeškej naše další zpravodajství a přihlas se k odběru novinek (návod najdeš zde). Nezapomeň nás také sledovat na našem facebooku.

Related Posts

Zakladatel Binance by měl být uvězněn na 36 měsíců, tvrdí američtí žalobci

Zatímco se úřady Spojených států chystají 30. dubna udělit...

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...