Formácia Three Inside UP

0

Formácia Three Inside Up je zložená z fromácie Bullish Harami a tretej potvrdzujúcej sviece. Môžme ju nájsť na dne downtrendu a je indikátorom toho, že downtrend skončil a kontrolu nad trhom preberajú kupujúci.

Three Inside UP Example

Význam tejto formácie je taký, že prvá svieca nám signalizuje pokračujúci down trend. Predávajúci tlačia cenu prudko dole v smere trendu. V ďalšej perióde však dochádza k náhlemu obratu. Kupujúci odrazia útok a dokonca sa im podarí potlačiť cenu o kúsok späť, proti aktuálnemu trendu. Tretia svieca už slúži iba ako potvrdenie toho, že nad trhom definitívne prebrali kontrolu kupujúci a predávajúci už nemajú dostatok síl odolávať ich tlaku.

Čím silnejší bol predchádzajúci downtrend, tým výraznejší bude obrat a opätovný nárast ceny. Taktiež, čím je druhá svieca väčšia, tým bude obrat radikálnejší. Výška tretej sviece nám zase hovorí o sile a potenciáli ďalšieho rastu. Čím je väčšia, tým bude silnejší aj nárast ceny v najbližšej dobe.

Podmienky pre potvrdenie platnosti formácie:

  • trh musí byť v downtrende
  • prvá bearish (červená) svieca by sa mala nachádzať na dne downtrendu a je charakteristická dlhým telom
  • druhá bullish (zelená) svieca je výrazne menšia ako prvá a jej telo sa musí cele nachádzať vo vnútri prvej sviece, prípadne otvárať na rovnakej úrovni ako bolo CLOSE predchádzajúcej periódy
  • tretia bullish (zelená) svieca musí zatvoriť nad HIGH prvej sviece

Three Inside UP Chart

Hoci formácia Three Inside UP je zložená z formácie Bullish Harami (obracia down trend na uptrend) a ďalšej potvrdzujúcej bullish sviece, niektorým traderom to aj tak nestačí a čakajú ešte na ďalšiu zelenú sviecu. Tá im dodáva istotu, že otočenie trendu nebolo iba chvíľkovým zaváhaním a cena bude aj naďalej stúpať.

Na grafe vyššie môžte zbadať ešte jednu potvrdzujúcu formáciu. Viete aká to je?

Ak máte chuť učiť sa a dozvedieť sa viac o sviečkových formáciách, prejdite do sekcie formácie.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na