Formácia Three White Soldiers

2

Formácia Three White Soldiers (traja bieli vojaci) sa považuje za jeden z najsilnejších signálov otočenia down trendu a to najmä, ak sa sformuje po dlhšom období poklesu a krátkej konsolidácii trhu. Pozostáva z troch veľkých po sebe následujúcich bullish (zelených) sviečok.

Three White Soldiers Condition

Prvú sviecu nazývame reverznou, pretože práve ona ako prvá z formácie indikuje zvrátenie aktuálneho down trendu. Aby sme mohli považovať túto formáciu za platnú, druhá svieca musí mať svoje OPEN v rozsahu tela predchádzajúcej sviece a jej skutočné telo by malo byť väčšie ako telo prvej. Tretia sviečka taktiež otvára v rozsahu tela druhej a uzatvára vyššie, ako bolo jej CLOSE. Sviece majú iba veľmi malé knôty, prípadne im úplne chýbajú. To značí veľké množstvo nákupných objednávok a ovládnutie trhu kupujúcimi.

Podmienky platnosti formácie Three White Soldiers

  • formácia sa vytvorí na konci dlhodobého downtrendu
  • každá svieca otvára v rozsahu tela predchádzajúcej sviece
  • druhá sviečka je o niečo väčšia, ako prvá
  • každá sviečka uzavrie na novom HIGH v porovnaní s minulou periódou

Three White Soldiers Chart

Po uzatvorení tretej sviece a potvrdení formácie môžeme do trhu vstúpiť prakticky okamžite. Aj pri takto silnej formácii nesmieme zabudnúť na poistenie nášho kapitálu Stop-lossom, ktorý umiestníme pod LOW tretej sviece tejto formácie.

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MartinMMichaela Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Michaela
Host
Michaela

Chcem sa opýtať, na ukážkovom grafe je táto formácia aj o pár hodín skôr. Prečo tá neplatila? Alebo bola platná a na stop lose by ma trh vyhodil a opäť by som vstúpila do trhu na vami ukázanom mieste? Viem že tá prvá nespĺňa podmienku „konca trendu“ ale v tej dobe to predsa ešte neviem? Ďakujem vopred za odpoveď.

MartinM
Host
MartinM

Pretože je to kryptotrh a zároveň nežijeme v ideálnom svete. Kryptotrh sa nespráva tak exaktne ako napr. forex. Keď si pozriete aj iné formácie a nájdete si ich na grafe, určite nájdete viacero takýchto príkladov. Preto je nevyhnutné používať stop-loss. Niekedy, aj keď sa zdá, že všetko do seba zapadlo ako puzzle, vďaka nízkej kapitalizácii dochádza k manipuláciám trhu niekym, kto má dostatok prostriedkov pohnúť cenou a nerešpektovať tak candlesticks, či technickú analýzu.