Grayscale žiada SEC o stretnutie ohľadom konverzie Bitcoin ETF

Share This Post

Spoločnosť Grayscale oznámila Komisii pre cenné papiere, že už nemá žiadne právne dôvody, aby zablokovala konverziu vlajkovej lode správcu aktív Bitcoin na burzovo obchodovaný fond (ETF).

„Sme presvedčení, že takmer milión investorov Trustu si zaslúži čo najrýchlejšie vytvorenie spravodlivých podmienok,“ napísali právnici Grayscale regulátorovi.

Dňa 5. septembra zaslali právnici spoločnosti Grayscale Komisii pre cenné papiere a burzy (SEC) list, v ktorom žiadajú, aby sa dvojica zišla a prerokovala ďalšie kroky po súdnej prehre regulátora týkajúcej sa konverzie fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Teraz, keď sa odvolací súd vyjadril, nie je k dispozícii žiadne odôvodnenie, ktoré by podľa právnej analýzy, ktorú Komisia predtým prijala pri zamietnutí spotových ETP na bitcoiny, odlišovalo termínové ETP na bitcoiny od spotových ETP na bitcoiny.

zdroj: cointelegraph.com

Spoločnosť dodala, že sa domnieva, že by Komisia pre cenné papiere a burzy mala dôjsť k záveru, že „neexistujú žiadne dôvody“ pre odlišné zaobchádzanie s GBTC oproti ETF na  bitcoiny, ktorých podanie „Komisia už predtým schválila“.

Bitcoin ETF

Odvolací súd Spojených štátov 29. augusta rozhodol proti zamietnutiu žiadosti spoločnosti Grayscale o premenu jej GBTC na spotový Bitcoin ETF zo strany SEC.

list grayscale ETF
Screenshot listu zaslaného Komisii pre cenné papiere a burzy spoločností Grayscale najatou právnou firmou Davis Polk. Zdroj: Grayscale

Spoločnosť Grayscale uviedla, že ak by existoval nejaký iný dôvod na zamietnutie konverzie ako požiadavka zákona o burze, že pravidlá „majú zabrániť podvodným a manipulatívnym konaním a praktikám“, bol by už zrejmý.

„Sme presvedčení, že by sa už objavil v jednom z pätnástich príkazov Komisie, ktoré zamietli podanie spotových Bitcoinov aj potom, čo Bitcoin futures ETP začali obchodovať,“ napísal Grayscale.

Grayscale dodal, že jeho žiadosť o konverziu fondu bola takmer trikrát dlhšia, než je doba stanovená pravidlami SEC.

Joseph A. Hall – ktorý tiež v júli napísal list spoločnosti Grayscale, v ktorom vyzval SEC, aby schválila všetky nevybavené žiadosti ETF dohromady – svoj posledný list uzavrel slovami:

Sme presvedčení, že takmer milión investorov fondu Trust si zaslúži čo najrýchlejšie vytvorenie spravodlivých podmienok.

zdroj: cointelegraph.com

Od rozhodnutia súdu z 29. augusta klesol diskont GBTC – percento, ktoré ukazuje, ako veľmi sa ETF obchoduje nad alebo pod svojou čistou hodnotou aktív – na 19,9 %. Počas dna medvedieho cyklu po kolapse FTX v decembri 2022 sa diskont GBTC blížil záporným 50 %.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...