Hackeři vydírají město Johannesburg – Říkají si o výkupné v BTC

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Na hackery je třeba dávat pozor. Dobře navržený ransomvér (virus, který si žádá výkupné) vás totiž může připravit o tisíce eur. Velkou lekci dnes dostalo město Johannesburg, které muselo vypnout všechny své online systémy poté, co skupina hackerů infikovala síť.

Několik zaměstnanců města obdrželo zprávu od hackerské skupiny známé jako „Shadow Kill Hackers“. Ti město informovali, že se několika způsoby dostali do počítačových systémů a podařilo se jim ukrást citlivá data: hesla, historii transakcí, osobní údaje…

Johannesburg tak preventivně na 24 hodin pozastavil všechny své online aktivity. Zajímavé je, že stránka města (joburg.org) vás nyní přesměruje na různé podezřele vypadající weby.

Hackeři slibují, že všechno bude v pořádku, pokud dostanou výkupné 4 BTC (momentálně téměř 30 000 $).

Další útoky v Jižní Africe

Zdá se, že Shadow Kill Hackers se činí. Johannesburg totiž není jejich jediný „úlovek“. Internet hlásí, že podobné problémy má i Standard Bank, ABSA a tři další banky. Je vtipné, že i tyto banky budou muset zaplatit výkupné v Bitcoinech.

hacker, Hackeři vydírají město Johannesburg – Říkají si o výkupné v BTC, TRADING11

Tyto incidenty se udály tři měsíce po hacku společnosti City Power, která dodávala elektrickou energii do hustě obydlených oblastí jižní Afriky. Tehdy se také ke slovu dostal ransomvér a výkupné v Bitcoinech.

Co číst dál?

Co tak dnešní analýzu altcoinů?

[ANALÝZA] XRP, RVN, BCPT – Na tieto altcoiny si dajte pozor!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.