Hard fork Cardana Vasil znovu odložen o několik týdnů

Share This Post

Hard fork Cardana Vasil byl opět odložen, protože se v minulém měsící nepodařilo týmu upgrade sítě zprovoznit.  

Input Output Global (IOG), organizace zodpovědná za výzkum a vývoj společnosti Cardano, vydala ve čtvrtek aktualizaci YouTube o nadcházejícím hard forku Vasila.

Technický manažer IOG Kevin Hammond oznámil, že hard fork Vasil bude ještě jednou odložen, aby bylo zajištěno, že všechny strany, včetně burz a vývojářů API, jsou na to „vše připraveny“. 

„Je zřejmé, že může trvat ještě několik týdnů, než přejdeme na upgrade Vasil.  Všichni uživatelé musí být připraveni procházet hardforkem, aby byl zajištěn hladký proces.“

Hammond poukázal na to, že IOG se soustředí na řešení některých problémů s testovací sítí a pokračuje s verzí uzlu Cardano 1.35.2. Nová verze uzlů opravuje problémy související s provozovateli stake poolu, vývojáři decentralizovaných aplikací (DApp), interním testováním a dalšími problémy zjištěnými na testovací síti.

Nativní token ADA

Uprostřed očekávané aktualizace zaznamenala cena Cardana (ADA) určitou významnou volatilitu, za posledních 24 hodin vzrostla o více než 7 % a obchodovala se za 0,537 USD. Podle údajů CoinGecko za posledních 14 dní kryptoměna vzrostla o 21 %.

Upgrade Vasil

Vasil je největším upgradem na Cardano od hard forku Alonzo, jenž byl dokončen v září 2021. Nadcházející upgrade má „změnit hru“ ve vývoji Cardano, protože se očekává, že zlepší síť z hlediska rychlosti a škálovatelnost, díky čemuž bude vhodnější pro chytré smlouvy a DApps.

Společnost Input Output vydala plán pro hard fork Vasil v květnu 2022, původně měla za cíl spustit hard fork na mainnetu 29. června. Hard fork byl nakonec odložen až na poslední týden v červenci kvůli několika „závažným“ chybám.

Upgrade Etherea

Další zpoždění přichází v době, kdy kryptoměnová komunita očekává další důležitou událost pro jednu z největších kryptoměn podle tržní kapitalizace. Ethereum, druhý největší blockchain podle tržní kapitalizace, plánuje přechod na proof-of-stake (PoS) na 19. září. Jak již bylo uvedeno, převod byl několikrát zpožděn, přičemž se očekává, že úplný upgrade bude jít žít v roce 2023.

Related Posts

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Objem obchodů s nezaměnitelnými tokeny za 2. čtvrtletí klesl o 40 %

Navzdory mimořádně úspěšnému začátku roku pro nezaměnitelné tokeny nevypadá...