[Popoludňajšie správy] • Riziko phishingu sa zvyšuje, spoločnosť Celsius potvrdila únik e-mailov klientov • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Kryptotrh je známy svojou volatilitou a bitcoin to dokázal aj v uplynulom týždni. Dňa 20. júla sa toto aktívum nachádzalo nad hranicou 24 000 USD, čo bol lokálny vrchol, ale v nasledujúcich dňoch kleslo o takmer 4 000 USD a 26. júla dosiahlo týždenné minimum 20 700 USD.

Komunita očakávala ešte väčšie výkyvy cien, pretože americký Fed mal oznámiť posledné zvýšenie úrokových sadzieb. Volatilita skutočne prišla, ale na rozdiel od predchádzajúcich čias BTC zamieril na sever.

Počas niekoľkých hodín prekonal hranicu 22 000 USD a dotkol sa 23 000 USD. Ďalšie správy z USA ho posunuli ďalej nahor, pretože Joe Biden vyhlásil, že druhý po sebe idúci záporný štvrťrok z hľadiska HDP, obvykle označovaný ako recesia, recesiou v skutočnosti nebol.

Bitcoin reagoval okamžitým rastom ceny na 24 500 USD, čo sa stalo novou najvyššou cenovou úrovňou od 13. júna. Od tejto chvíle mierne ustúpil.

Tiež altcoiny sú opäť v zelených číslach. Ethereum viedlo so 6-percentným nárastom na viac ako 1 700 USD. Pred niekoľkými hodinami sa druhá najväčšia kryptomena dokonca obchodovala v blízkosti 1 800 USD, čo je jej vlastné niekoľkotýždňové maximum. [1]

Kryptomeny

Návrh Apecoin na financovanie 24-hodinového spravodajského webu BAYC získal súhlas komunity

Apecoin (APE), natívny token ekosystému Bored Ape Yacht Club (BAYC), bude použitý na financovanie Bored Ape Gazette, 24-hodinového spravodajského webu, ktorý pokrýva tvorca BAYC, spoločnosť Yuga Labs, a APE DAO.

Návrh nazvaný AIP-70, ktorý zahŕňa pridelenie časti prostriedkov z ekosystému projektu na vylepšenie spravodajského webu, bol vo štvrtok schválený komunitou. Celkové náklady na aktualizáciu a prevádzku webu Bored Ape Gazette by mali v prvom roku predstavovať 150 000 dolárov.

Nadácia Apecoin bude teraz pracovať na realizácii návrhu v súlade s protokolmi správy decentralizovanej autonómnej organizácie (DAO). Webové stránky budú tiež obsahovať cenový graf Apecoin, DAO tracker, ktorý monitoruje hlasovanie o správe, kalendár APE a živý predajný ticker zobrazujúci aktivitu naprieč všetkými projektmi Yuga Labs. [2a]

Banky, burzy, firmy

Výrobca bitcoinových rigov Canaan čoskoro nasadí vlastnú ťažbu v USA

Čínsky výrobca kryptomenových rigov Canaan rozširuje svoje ťažobné aktivity a čoskoro začne vlastnú alebo spoločnú ťažbu v USA, povedal vo štvrtok v rozhovore pre Forkast Edward Lu, senior viceprezident spoločnosti Canaan.

„V súčasnej dobe skutočná produkcia, resp. príjmy pochádzajúce z vlastnej ťažby alebo spoločnej ťažby, pochádzajú z Kazachstanu a čoskoro uvidíte aj ďalšie trhy,

– uviedol Lu a dodal, že USA sú v príprave na predaj aj na ťažbu.

V januári spoločnosť Canaan uviedla, že v Kazachstane nasadila viac ako 10 000 ťažobných strojov.

„Ťažbe v Kazachstane sa darí a postupuje rýchlejšie a očakávame tiež veľký rast,“

– povedal Lu. [3a]

Fed požaduje, aby spoločnosť Voyager odstránila „nepravdivé“ tvrdenie, že vklady sú poistené u FDIC

Poskytovateľ úverov Crypto Voyager Digital bol vyzvaný, aby odstránil „nepravdivé a zavádzajúce“ tvrdenia, že vkladové účty jeho používateľov sú poistené u FDIC.

V spoločnom liste, ktorý 28. júla napísali Seth Rosebrockfrom & Jason Gonzalez, asistenti generálneho poradcu Federálneho rezervného systému a Federálnej korporácie pre poistenie vkladov (FDIC) spoločnosti Voyager Digital, autori uviedli, že tieto vyhlásenia „pravdepodobne uvádzali do omylu a spoliehali sa na ne zákazníci, ktorí si vo spoločnosti Voyager uložili finančné prostriedky a teraz k nim už nemajú prístup.

„Tieto vyhlásenia sú nepravdivé a zavádzajúce. A na základe informácií, ktoré máme k dispozícii, sa zdá, že tieto vyhlásenia pravdepodobne uviedli do omylu a spoliehali sa na ne zákazníci, ktorí si v spoločnosti Voyager uložili svoje prostriedky a teraz k nim nemajú okamžitý prístup.“

[3b]

Riziko phishingu sa zvyšuje, spoločnosť Celsius potvrdila únik e-mailov klientov

Vkladatelia spoločnosti Celsius by sa mali mať na pozore pred phishingovými podvodmi po tom, čo spoločnosť odhalila, že pri úniku dát tretej strany došlo k úniku niektorých dát jej klientov.

Spoločnosť Celsius zaslala 26. júla svojim zákazníkom e-mail, v ktorom ich informovala, že zoznam ich e-mailov unikol zamestnancovi jedného z dodávateľov služieb správy obchodných dát a zasielanie správ.

Podľa spoločnosti Celsius k narušeniu došlo zo strany inžiniera platformy pre zasielanie správ Customer.io, ktorý dáta vyzradil tretej strane – zlému subjektu.

„Nedávno sme boli informovaní naším dodávateľom Customer.io, že jeden z jeho zamestnancov získal prístup k zoznamu e-mailových adries klientov spoločnosti Celsius,“

– uviedla spoločnosť Celsius vo svojom e-maile zákazníkom. Únik dát je súčasťou rovnakého vpádu, pri ktorom v júni unikli e-mailové adresy zákazníkov spoločnosti OpenSea. [3c]

CBDC, Regulácia

Spojené kráľovstvo navrhuje rozšíriť zákony o vlastníctve, aby „uznávali a chránili“ kryptomeny

Spojené kráľovstvo pokračuje v úsilí o vytvorenie regulačného rámca pre kryptomeny a predkladá rôzne návrhy. V tomto smere zverejnila regionálna právna komisia konzultačný dokument zameraný na určenie vlastníctva kryptomien s cieľom chrániť práva používateľov.

Konzultačný dokument uverejnený 28. júla uvádza, že je potrebné stanoviť usmernenia pre uznávanie a ochranu kryptomien v digitalizovanom svete, a zároveň zdôrazňuje, že digitálne aktíva hrajú v modernej spoločnosti dôležitú úlohu.

Konzultačný dokument v stručnosti zhŕňa, ako sa vlastnícke právo Spojeného kráľovstva vzťahuje a malo by sa vzťahovať na kryptomeny. Komisie uznávajú, že nehmotné vlastnosti digitálnych aktív neumožňujú ich klasifikáciu ako tradičného majetku. [4a]

Problémy EÚ: Nedostatok odborníkov na šifrovanie znepokojuje Európsku úniu

Európska únia nemá k dispozícii dostatok odborníkov na kryptografiu, ktorí by pomohli regulovať trh s kryptoaktívami. Európsky orgán pre bankovníctvo (EBA) sa stretáva s ťažkosťami pri najímaní odborníkov, ktorí by pomohli určiť, akými pravidlami sa musí odvetvie kryptomien v Európskej únii riadiť.

José Manuel Campa v rozhovore pre Financial Times uviedol, že nedostatok odborníkov na kryptografickú sféru v EÚ vyvoláva v orgáne zodpovednom za dohľad nad bankovým sektorom EÚ „veľké obavy“. Predseda orgánu EBA poznamenal, že nedostatok odborníkov bráni vypracovaniu usmernení, ktoré treba zaviesť do roku 2025.

Regulácia trhu s kryptomenami patrí medzi priority Európskej únie. Táto politicko-ekonomická únia zastupuje 27 krajín regiónu. Nedávno dokončila legislatívny balíček Markets in Crypto Assets (MiCA), ktorého cieľom je zaviesť množstvo nových noriem, najmä pre používanie stablecoinov. [4b]

Related Posts

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Objem obchodů s nezaměnitelnými tokeny za 2. čtvrtletí klesl o 40 %

Navzdory mimořádně úspěšnému začátku roku pro nezaměnitelné tokeny nevypadá...