Ethereum Classic (ETC) po skoro 60 % rally späť v TOP 20

Share This Post

Kto by to bol povedal, cena Ethereum Classic (ETC) sa vyšvihla k 40 dolárom a token sa tak dostal späť do TOP 20 mincí podľa trhovej kapitalizácie.

Podľa údajov obľúbeného webu CoinMarketCap (a mnohých ďalších) sa Ethereum Classic po prudkom raste v posledných týždňoch znova dostalo do prvej dvadsiatky. Ethereum Classic (ETC) je v súčasnosti 19. najväčšou kryptomenou (údaj platný v čase písania článku) s trhovou kapitalizáciou cca 5,6 miliardy dolárov.

atď top 20
Zdroj: coinmarketcap

Analytici tvrdia, že ETC je čiastočne poháňané špekuláciami, že ťažiari ETH by mohli v prípade „Merge“ prejsť práve na ETC. Ethereum Classic je veľmi špecifická kryptomena. Vznikla koncom júla 2016 po kontroverznom oddelení od Ethereového blockchainu. Jej blockchain je po blok 1 920 000 identický s blockchainom Etherea, potom však došlo k rozdeleniu, ktoré trvá dodnes. Dôvody boli rôzne a dôsledky ďalekosiahle.

Mohlo by vás tiež zaujímať: [Popoludňajšie správy] • Riziko phishingu sa zvyšuje, spoločnosť Celsius potvrdila únik e-mailov klientov • a ďalšie články

Tím stojaci za Ethereum Classic v marci napísal list, v ktorom víta vo svojich radoch „zneuznaných“ ťažiarov ETH, ktorí by v prípade „Merge“ mohli prísť o svoj zdroj príjmov.

A práve Ethereum Classic je v dobrej pozícii, aby prevzalo väčšinu tohto opusteného hashrate, pretože je údajne jediným reťazcom kompatibilným s vybavením ťažiarov ETH.

Antpool investuje do Ethereum Classic

AntPool, jeden z najväčších ťažobných poolov, ktorý je navyše spojený so spoločnosťou Bitmain, zverejnil vykonanú investíciu na podporu ekosystému Ethereum Classic.

Po zlúčení (Merge), ktoré je predbežne naplánované na 19. septembra, by Ethereum začalo fungovať ako PoS reťazec. Kryptomeny typu proof-of-work sú vysoko závislé na ťažbe, zatiaľ čo kryptomeny typu proof-of-stake nie. To by mohlo predstavovať príležitosť pre ETC, čo je proof-of-work konsenzus prevádzkujúci upravenú verziu Ethashe nazvanú ETChash.

Vývojári Etherea oznámili dáta pre update Goerli a jeho sprievodný beacon chain, Prater (medzi 6. – 12. augustom) ktoré sú poslednými testnetmi, pred spustením „Merge“. To znamená významný krok bližšie k aktualizácii „Merge“.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Pohľad do histórie – Prečo má Ethereum viac dApps ako Bitcoin?

Záver

Predpokladám, že cenový rast Ethereum Classic vzbudil mnoho pozornosti a otázok. Oplatí sa do projektu naskočiť? Technickí analytici hovoria o potenciáli rastu ceny k 75 USD (neberte to ako investičné odporúčanie), kde sa nachádza hladina 0,618 Fib. Pred prípadnou investíciou si ale treba uvedomiť, že v porovnaní s Ethereom je Ethereum Classic len veľmi malý projekt, kedy na ETC býva denne aktívnych cca 53 000 adries (oproti cca 760 000 ETH adries). Je tak dosť dobre možné, že ide len o využitie „stávajúceho“ hype na dosiahnutie lepšej predajnej ceny.

Ak máte akýkoľvek dotaz týkajúci sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Nezabudnite sa tiež pripojiť na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

ZDROJ: u.today

Related Posts

Binance školila českých policajtov a prokurátorov v Prahe

Spoločnosť Binance usporiadala v minulom týždni sériu seminárov pre...

Nový štandard prevádza NFT z Etherea do blockchainu bitcoinu

NFT bola dlho doména primárne blockchainu Etherea. Ale ako...

CZ: Nemôžete si len tak kúpiť banku a urobiť ju crypto-friendly

Changpeng "CZ" Zhao, generálny riaditeľ obľúbenej kryptomenovej burzy Binance...

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...