TOP 5 článkov za posledný týždeň: Prečo postava bitcoinových dejín vidí v digitálnych dolároch zlý nápad?

Share This Post

Ak ste si nestihli prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber TOP 5 článkov plus bonusovú správu:

Prečo Adam Back, postava bitcoinových dejín, vidí v digitálnych dolároch zlý nápad

Adam Back je jedným z mála ľudí na svete, ktorí si osobne dopisovali so Satoshi Nakamotom pred vznikom bitcoinu. Prečo teraz odsudzuje myšlienku na zavedenie CBDC? Aj keby nebol tajomným tvorcom bitcoinu, stále je autorom projektu hashcash. Išlo o systém využívajúci proof-of-work, ktorý sa veľmi podobal tomu, čo dnes používa bitcoin a nie je to náhoda. Hlavná kryptomena z neho do istej miery vychádza, rovnako ako zo svojich ďalších predchodcov. Dnes je Adam Back známy predovšetkým ako CEO spoločnosti Blockstream a na Twitteri má takmer pol milióna priaznivcov. Práve tu nedávno varoval, že CBDC umožňujú mocnostiam zmocniť sa a ovládať bohatstvo človeka.

BTC hodleri nepredávajú a žraloky vo veľkom hromadia

Santiment, platforma zaoberajúca sa behaviorálnou analytikou pre kryptotrh, poskytla graf, ktorý ukazuje, že bitcoinoví žraloky (adresy obsahujúce 10 až 100 mincí) počas súčasného prepadu zhromažďujú bitcoiny. BTC žraloky zvýšili svoje kolektívne držanie aktíva na 4,29 milióna BTC v celkovej hodnote odhadovanej na 93 miliárd USD oproti prevládajúcemu kurzu. Graf tiež ukazuje, že táto vlna akumulácie bola viditeľná medzi koncom mája a začiatkom júna – počas posledných piatich týždňov. K akumulácii došlo v období, keď cena BTC klesla o 27 %. Zhromažďovanie nasleduje po desiatich týždňoch ponurého obdobia. Od konca marca do konca mája došlo k mnohým výpadkom – v období, keď sa bitcoin prepadol o 37 %. Následná akumulácia naznačuje pozitívny výhľad, ktorý aktívum nastaví na slnečné dni.

Bývalý výkonný riaditeľ Goldman: Ekonomika sa chystá spadnúť z útesu

Generálny riaditeľ spoločnosti Real Vision Raoul Pal si myslí, že recesia klope na dvere hospodárstva Spojených štátov, prípadne na to globálne. Ekonomika čoskoro spadne „z útesu,“ čo podnieti nárast peňažnej zásoby, predpovedá. Bývalý výkonný riaditeľ Goldman Sachs zdieľa graf porovnávajúci medziročný index ISM Manufacturing Index a US M2 Money Supply. M2 je miera aktuálnej peňažnej zásoby, ktorá berie do úvahy hotovosť, šekové/úsporové vklady, cenné papiere peňažného trhu a ďalšie ľahko zameniteľné aktíva. ISM Manufacturing Index je považovaný za ukazovateľ zdravia americkej ekonomiky.

USA sa prepadom HDP o 0,9 % v druhom štvrťroku dostávajú do recesie

Americká ekonomika sa nachádza v technickej recesii. Podľa údajov zverejnených americkým Úradom pre ekonomickú analýzu dosiahol anualizovaný hospodársky rast v krajine v druhom štvrťroku -0,9 % a zaostal tak za očakávaním ekonómov, ktorí predpokladali rast o 0,5 %. Výsledok nasleduje po nečakane veľkom poklese hrubého domáceho produktu o 1,6 % v prvom štvrťroku tohto roku. Americká ekonomika sa teraz technicky vzaté nachádza v recesii, ktorá je mimo USA bežne definovaná ako dva po sebe idúce štvrťroky hospodárskeho poklesu. Národný úrad pre ekonomický výskum (National Bureau of Economic Research), akademická inštitúcia, ktorá na základe širokej škály faktorov určuje, či sa USA dostali do recesie, bude údaje a stav ekonomiky vyhodnocovať v priebehu nasledujúceho týždňa. Dnes sa tiež uskutoční konferencia americkej ministerky financií Janet Yellen.

Aktivita na Ethereum adresách na novom ATH

Analytická spoločnosť IntoTheBlock venujúca sa monitoringu blockchainu na svojom oficiálnom účte na Twitteri upozornila na aktivitu ethereové siete. Kryptoanalytická firma uviedla, že 27. júla vykonalo transakciu ETH viac ako 1,1 milióna adries. Aktivita na Ethereu sa tak dostala na nové ATH, keď prekonala rekord stanovený v roku 2018. Minulé maximum sa pohybovalo okolo 718 000 aktívnych adries. Rekordná aktivita na sieti ETH prichádza v čase, keď vývojári Etherea práve dokončujú podrobnosti o zlučovaní testovacej siete. Tím okolo projektu si však stále nie je istý, čo bolo spúšťačom rekordného nárastu aktívnych adries. Očakáva sa, že testovacie siete Goerli a Prater pre kryptomenu Ethereum sa medzi 6. a 12. augustom tohto roku spoja práve do jedinej testovacej siete.

Bonusová správa

Vitalik Buterin, tvorca etherea hovorí, že pokus Facebooku o metaverziu zlyhá

Vitalik Buterin, otec druhej najväčšej kryptomeny, sa v nedeľu na Twitteri vyjadril k budúcnosti vznikajúceho odvetvia. Podľa neho podniky, ktoré sa snažia Metaverse vybudovať, pravdepodobne nebudú úspešné.

„Metaverzia“ sa objaví, ale neverím, že niektorý zo súčasných pokusov podnikov o účelovú konštrukciu metaverzie uspeje.“

Dvadsaťosemročný kanadský programátor to uviedol v reakcii na tvrdenie Deana Eigenmanna, že „myšlienky na koncept metaverza síce dávajú logiku, ale on neverí, že budú realizované prostredníctvom financovania rizikovým kapitálom“. Eigenmann pokračoval slovami:

„Radšej sa budem poflakovať po World of Warcraft ako po väčšine týchto metaverzálnych nezmyslov.“

Je dôležité si uvedomiť, že koncept metaverza zostáva aj naďalej nejasný. V bežnej reči je metaverzia uznávaná ako sieť trojrozmerných virtuálnych svetov, kde môžu ľudia komunikovať, obchodovať a vytvárať sociálne väzby pomocou avatarov alebo virtuálnych verzií seba samého. Meta, materská spoločnosť Facebooku, sa koncom roka 2021 v rámci prechodu na metaverza premenovala, čím sa stala doteraz najznámejším firemným účastníkom, ktorý o oblasť metaverza prejavil záujem. [1]

Related Posts

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Objem obchodů s nezaměnitelnými tokeny za 2. čtvrtletí klesl o 40 %

Navzdory mimořádně úspěšnému začátku roku pro nezaměnitelné tokeny nevypadá...