Vedoucí salvádorský ekolog Ricardo Navarro věří, že těžba Bitcoinu pomocí sopky nebo geotermální energie skončí „ekologickou katastrofou“.
Navarro věří, že geotermální energie stojí mnohem více než ropa a myslí si, že rozhodnutí salvádorského nového „bitcoinového“ prezidenta Nayiba Bukeleho je velmi sporné a nevypadá tak růžově, jak se může na první pohled zdát.
Přečti si také: Burza Bitmart ztratila téměř 200 milionů dolarů po hacku přes síť ETH a BSC
Těžba pomocí sopky nemusí být nejlepší nápad
V polovině června prezident El Salvadore Nayib Bukele řekl veřejnosti, že středoamerická země plánuje těžit Bitcoin díky energii pocházející ze sopek nacházejících se na jejích území. Koncem září Bukele sdílel video o počáteční výstavbě těžebních zařízení poháněných sopkou Salvadoran. Avšak vedoucí ekolog El Salvádoru, Ricardo Navarro, kritizuje prezidenta a jeho vládu pro toto kontroverzní téma.
Ekolog vysvětlil, že rozvoj „bitcoinového města“ vedle sopky nedává smysl. „Mluvit o budování tohoto města vedle sopky je jako myslet si, že jste bohatí, protože žijete vedle banky,“ řekl Navarro. Expert také popsal, že geotermální energie je velmi nákladné a nebude o moc efektivnější, než používání ropy.
Trvá na tom, že „geotermální energie stále stojí víc než ropa. Pokud by tomu tak nebylo, dávno bychom ji už používali. Skončíme u toho, že budeme kupovat ještě více ropy.“
Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.
Hlavní ekolog strany vidí i jiné negativní stránky
Ricardo Navarro je znepokojen důsledky klimatické krize na světě. Ekolog vede nevládní organizaci CESTA (Salvadoran Center for Appropriate Technology).
Odmítl myšlenku těžařských zařízení poháněných sopkou, protože věří, že „zařízení bude vyžadovat mnohem více energetických zdrojů, než jen geotermální energii. Mám dojem, že Bukele opravdu nerozumí tomu, co se děje s energetickou situací. Časem to určitě zkomplikuje poptávku“.
„Prostředí a adopce digitální měny v El Salvádoru může přilákat drogové kartely. Zákon o BTC byl uspěchaný a implementovaný bez serióznější diskuse. Pokud máte něco nového a chcete to propagovat, nejprve o tom diskutujete a poté uvedete své argumenty. Ale toto se neudálo v případě Bitcoinu,“ zdůraznil Navarro.
Přečti si také – Salvadorský prezident Nayib Bukele reaguje na kritiku ze strany Bank of England