Huobi Global hacknut! Zmizelo 7,9 milionu dolarů

Share This Post


Kryptoburza HTX společnosti Huobi Global byla dne 24. září hacknuta. Při útoku bylo vyčerpáno celkem 7,9 milionu dolarů v kryptoměnách.

Známá peněženka Huobi poslala útočníkovi zprávu v čínštině. Podle zprávy burza zná identitu útočníka a nabídla mu, že si nechá 5 % vyčerpaných prostředků jako „bonus bílého klobouku“, ale pouze v případě, že útočník vrátí zbývajících 95 %.

Detaily útoku

24. září v 10:00 UTC odeslala podezřelá peněženka Huobi 0x2Abc22eb9A09EbBE7b41737CCde147F586EfeB6A 4 999 ETH v hodnotě přibližně 7,9 milionu USD na adresu, která neměla žádnou předchozí historii. Následující ráno poslala samostatná peněženka patřící Huobi útočníkovi zprávu v čínštině. Bylo tam uvedeno (podle překladu Google):

„Potvrdili jsme vaši pravou identitu. Vraťte peníze na 0x18709E89BD403F470088aBDAcEbE86CC60dda12e. Poskytneme vám 5% bonus.. Tato nabídka platí 7 dní a končí 2. října 2023. Pokud finanční prostředky do stanoveného termínu nevrátíte, požádáme o soudní zásah.“

Společnost Cyvers ohlásila útok 25. září. Peněženka, která zprávu odeslala, je platformou pro analýzu blockchainu Arkham Intelligence identifikována jako horká peněženka Huobi. Podle Cyvers je peněženka, která zprávu odeslala, uvedena na stránce podpory Huobi jako součást burzy.

Investor Huobi Global Justin Sun potvrdil útok ráno 25. září prohlášením: „HTX @HTX_Global utrpěla ztrátu 5 000 #Eth (8 milionů USD) kvůli hackerskému útoku.“ Sun tvrdil, že uživatelské prostředky jsou v bezpečí a burza nyní funguje normálně. „HTX plně pokryl ztráty způsobené útokem a úspěšně vyřešil všechny související problémy,“ prohlásil.

Závěr

Krypto burzy byly v roce 2023 sužovány řadou hacků, z nichž mnohé způsobila  severokorejská společnost Lazarus Group. Skupina v průběhu roku nashromáždila 40 milionů dolarů v bitcoinech.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...