Americký senátor a bitcoinový hater obvinený z úplatkárstva a korupcie

Share This Post

Senátor Spojených štátov Bob Menendez, dlhoročný nepriateľ bitcoinu (BTC) a ďalších kryptomien, bol obvinený z úplatkárstva a korupcie.

Senátor a jeho manželka Nadine Menendezová sú obvinení z prijatia úplatkov v hodnote „stoviek tisíc dolárov“ výmenou za využitie senátorského vplyvu na obohatenie troch podnikateľov z New Jersey a v prospech egyptskej vlády.

V obžalobe podanej na federálnom súde na Manhattane a uverejnenej v piatok sa uvádza, že manželia prijímali úplatky (prinajmenšom) v rokoch 2018 až 2022. V prípade odsúdenia hrozí Menendezovi až 20 rokov väzenia.

Menendez slúžil ako americký senátor za New Jersey od roku 2006. Ako najvyšší demokrat v senátnom výbore pre zahraničné vzťahy mal vplyv na zahraničnú politiku USA vrátane Ruska, Číny a Blízkeho východu. 69-ročný senátor, syn kubánskych prisťahovalcov, je tiež aktívny v otázkach imigrácie.

Menendez ako kritik kryptomien

V kryptomenových kruhoch je Menendez celkom dobre známy. Najmä potom ako spoluautor legislatívy (ASEC) na zmiernenie potenciálnych rizík spojených s prijatím bitcoinu ako zákonného platidla v Salvádore. Dokument spomínal riziká pre kybernetickú bezpečnosť, ekonomickú stabilitu a demokratickú správu v Salvádore.

Zaujímavé je, že Mendez na skrytie svojich nekalých ziskov používal tradičnejšie prostriedky. To je trochu v rozpore s jeho historickým pohľadom na Bitcoin. Kontroverzný senátor napísal v roku 2017 list adresovaný FinCEN (úrad ministerstva financií pre postihovanie finančnej kriminality). V ňom tvrdil, že „anonymná povaha transakcií s Bitcoinom“ robí z tohto aktíva „ideálnu voľbu pre zločincov“.

Záver

Nie je to prvýkrát, čo je Menendez obvinený z trestného činu. Už v roku 2015 bol obžalovaný zo sprisahania a brania úplatku, keď údajne prijal luxusnú dovolenku od bohatého očného lekára z Floridy.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...