Instituce mají nového favorita! 80 % investicí šlo do této kryptoměny

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Během posledního roku téměř denně upozorňujeme na příliv nového kapitálu na trh s kryptoměnami. Investice institucionálních investorů vyhnaly cenu Bitcoinu výš, než jsme si dokázali představit. Po nedávném 1,5 miliardovém nákupu od společnosti Tesla dnes dosáhl historického maxima 48 000 $. Data však ukazují, že 80 % investic šlo minulý týden do Etherea. Informovala o tom společnost CoinShares.

Velké nákupy před příchodem Etherea na CME

Instituce před zalistováním Ethereum futures kontraktů na burzu CME agresivně akumulovaly ETH. projevilo se to i na ceně. Ta za jediný týden stoupla z 1425 $ na dnešní historické maximum 1825 $.

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti CoinShares Ethereum výrazně překonalo Bitcoin. Nateklo do něj 195,1 milionů dolarů, zatímco do BTC šlo pouze 41,9 milionů (reálná čísla jsou pravděpodobně mnohem vyšší). Je zajímavé, že mezi institucionálními investory nabírá na popularitě i Polkadot. Naopak zájem o XRP a Bitcoin Cash upadá.

“Věříme, že investoři chtějí diverzifikovat své krypto portfolia a díky silným fundamentům začínají věřit i Ethereu. U Bitcoinu jsme zaznamenali nejnižší příliv kapitálu, kdy v lednu dosáhl maxima 42 000 $.”

4h ETH/USD - Bitstamp
4h ETH/USD – Bitstamp

Je vhodné poznamenat, že reálná čísla jsou pravděpodobně mnohem vyšší. Data společnosti CoinShares jsou přesto zajímavé a ukazují, že velcí hráči v budoucnu očekávají velký růst hodnoty druhé největší kryptoměny.

TIP: Poplatky za převod ETH konečně klesly! A takto je srazíte na minimum

Grayscale Trust hlásí rekordní nárůst hodnoty portfolia

O oblíbenosti Etherea svědčí i včerejší zpráva společnosti Grayscale Trust. Celková hodnota kryptoměn ve zprávě firmy přesahuje 33 miliard dolarů, z toho Bitcoin tvoří 27 miliard a Ethereum pět miliard dolarů.

Zájem institucionálních investorů o Ethereum jasně ukazuje, kterým směrem půjde v nejbližších měsících cena této kryptoměny. Dokud velcí hráči nakupují, trend se neotočí a můžeme očekávat další zisky. Otázkou však je, zda se Ethereum v roce 2021 vyplatí víc, než samotný Bitcoin.

Přečtěte si náš článek z archivu, kde jsme toto téma rozebírali hlouběji. Predikovaných 2000 dolarů za minci dosáhneme již brzy. Snad nám vyjde i druhá předpověď.

Z ARCHÍVU: Ethereum na 2000 $? Na týchto hladinách sa oplatí nakupovať! Je Ethereum lepšie ako Bitcoin?