Bitcoin se neshortuje! Pumpa Tesly zlikvidovala shorty za půl miliardy – 50k na dosah!

Bitcoin útočí na 50 000 $

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Kapitalizace Bitcoinu včera překonala Teslu poté, co výrobce elektromobilních aut ohlásil nákup za $ 1,5 miliardy a plány na přijímání plateb v BTC. Splnil se tak mokrý sen fanoušků kryptoměn a technologií, kteří již dlouho doufali, že Elon něco “málo” nakoupí. Fakt, že nejbohatší člověk na světě má prsty v Bitcoinu je extrémně bullish pro celý trh a vidět to je i na ceně. Ta by mohla brzy dosáhnout magické úrovňě 50 000 $. Jsme opravdu velmi blízko!

Díky včerejšímu hypu slušně roste i Ethereum, které právě dosáhlo nového historického maxima a zájem stále stoupá – 2000 USD v nejbližších dnech?

Skeptici mají slzy v očích po masivních likvidacích short pozic

Včerejší oznámení Elona Muska však vůbec nepotěšilo skeptiky, kteří po nedávném odrazu z okolí 41 000 $ očekávali hlubší korekci. Desetitisíce obchodníků se stále nepoučilo a pokoušejí se vydělávat na poklesu ceny BTC. Tito spekulanti přišli o půl miliardy dolarů. A to je opravdu pořádný balík peněz. I díky tomuto short squeeze Bitcoin dosáhl svého současného ATH 48 216 $.

Může vás zajímat: Co je to short-squeeze? Takto fungují Pump & Dump skupiny jako Wall Street Bets

Příliš mnoho pozitivity může uškodit!

Ale pozor! Při obchodování kryptoměn existují až dva smrtelné hříchy. Jeden je shortování Bitcoinu v bullrunu a ten druhý je obchodování na páku. Kryptoměny dělají obrovské zisky i bez páky. Díky vzestupu derivátových obchodních platforem ji přesto používá stále více obchodníků.

Takže je dost možné, že po short squeeze ještě přijde long squeeze, ve kterém po náhlém propadu zkolabují přepákované pozice na futures platformách. Míra financování long na derivátových trzích je nyní dost vysoko, i když analytik Loma to zatím nevnímá zcela katastroficky.

V blízké budoucnosti neočekává masivní propad hodnoty Bitcoinu. Trh podle něj ještě není  dostatečně překoupený. Ve svém tweetu píše o situaci z roku 2018, kdy si neuměl představit, že by Bitcoin klesl pod 10 000 $. Nakonec šel na 3200 $.

“Budu zavírat své spotové pozice až v momentě, kdy se začne mluvit o tom, že je nemožné, aby Bitcoin padl o 70 – 90 %.”

Co teď můžeme reálně očekávat od Bitcoinu? Včera jsme o tom mluvili na kanálu BitLink. Přihlaste se k odběru a nenechte si ujít naše video zpravodajství. A mrkněte na záznam streamu: