Tesla začne přijímat Bitcoin! Chce ho držet a neprodávat

Akcie Tesly jsou jedny z nejnebezpečnějších - Obchodníci z Wall Street vysvětlují proč!

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Automobilka Tesla dnes překvapila celý svět, když oznámila nákup Bitcoinů v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Na druhou stranu, něco takového se dalo očekávat. Vždyť Elon Musk již delší dobu tweetoval o kryptoměnách a před časem vyhnal cenu Dogecoinu na šílené čísla. Nedávno si ho v Hollywoodu odchytili fanoušci a ptali se ho na krypto. Záznam rozhovoru najdete zde.

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Ale zpět k Tesle. Automobilka jde ve stopách Saylorové Microstrategy a dokonce může legálně držet Bitcoin ve svých rezervách. Dalším krokem automobilky nyní bude logicky přijímat platby v Bitcoinech. Firma by si ideálně chtěla mince udržet a neprodávat je za dolary.

Tesla může kromě kryptoměn držet i zlato a zlatem kryté ETF. Známý proponent zlata a krypto skeptik Peter Schiff na to okamžitě zareagoval. Na twitteru spekuluje, že Tesla nyní Bitcoin prodává a vyměňuje ho právě za vzácný žlutý kov:

Peter také přemýšlí o tom, že Tesla v minulosti možná vlastnila i Dogecoin. Před tím, než ho Elon Musk vypumpovat na rekordních sedm centů.

Ale pojďme pryč od konspirací a vraťme se do reality. Bitcoin okamžitě po oznámení plánů Tesly vystřelil o 6000 $ a dosáhl nového historického maxima 45 000 $. Aktuálně se obchoduje o něco níže na ceně 43 500 $.

BUM a máme tu nové ATH! Bitcoin vystrelil na 45 000 $, Tesla investovala $1,5 miliardy