Instituce začaly naplno shortovat Bitcoin! Naposledy potom dumpl o 60 %

0
Instituce začaly naplno shortovat Bitcoin! Naposledy potom dumpl o 60 %

Jak jsme již mnohokrát zmínili na tomto webu, Bitcoin se nachází na obrovské křižovatce. Už dva a půl měsíce se drží mezi 9-10 tisíci dolary a nedělá žádné zajímavé pohyby. Pro obchodníky je to velmi stresující období, protože opravdu není jasné, kterým směrem se nakonec vydá. Většina se proto přiklání k dalšímu propadu.

A zdá se, že v tichosti se k bearish scénáři přiklánějí i institucionální investoři. Podle analýzy dat Bitcoin futures kontraktů z burzy CME, kde obchoduje Bitcoin většina institucí, se na platformě nahromadilo množství shortů. Celkově již bylo otevřeno více než 2000 kontraktů.

HODLeři vytrollovali BTC hatera Petra Schiffa – Poučí se konečně?

Futures šortky CME BTC

Shorty indikují krátkodobé pohyby – Dlouhodobě je ale Bitcoin bullish!

To je velmi důležité, protože naposledy v podobné situaci Bitcoin nevydržel tlak a během týdne se propadl o 60 %. V březnu 2020 však zaúřadoval i koronavirus, který spustil paniku na všech trzích a stáhl s sebou i akcie, komodity, či vzácné kovy jako zlato nebo stříbro.

Tak jako tak je dobré vědět, že instituce jsou bearish. Můžeme z toho odvodit, že nás skutečně s největší pravděpodobností čeká pohyb směrem dolů. To je však pouze krátkodobý pohled na Bitcoin. Z dlouhodobého hlediska jsme stále bullish, což dokládá i dlouhodobá akumulace coinů institucemi. Například Grayscale fond se za posledních 12 týdnů nafoukl o více než 65 000 BTC – více než polovina všech vytěžených mincí. Pokrývá tak velkou část inflace.

Grayscale Bitcoin trust - nákupy vs. inflace BitcoinuNákupy Grayscale Bitcoin Trustu vs. inflace Bitcoinu

A Grayscale je pouze jeden z mnoha BTC fondů určených pro institucionální investory. Mnoho hedge-fondů z Wall Streetu si své BTC spravuje bez pomoci zprostředkovatele.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na