ANALÝZA ceny Bitcoinu – Připravte se na velký pohyb

0
ANALÝZA ceny Bitcoinu - Připravte se na velký pohyb

Cena BTC více než dva měsíce konsoliduje pod dlouhodobou rezistencí, která funguje již od ATH. Tato konsolidace je však těsně před jejím ukončením. Proto se pojďme spolu podívat na předpověď ceny a možné scénáře.

Dlouhodobá predikce BTC

Hodnota Bitcoinu se sice odrazila od hlavní rezistence, ale korekce nezačala na rozdíl od historických maxim na 20 000 $ a 14 000 $. Naopak cena se zastavila a začala oscilovat kolem 9 500 $ už dva měsíce. Kromě této rezistence vznikl i trojitý vrchol na 10 500 $. Šlo tedy o respektování dvou rezistencí najednou.

Pokud se ceně nepodaří prorazit tuto rezistenci, tak z dlouhodobého hlediska od ATH stále dosahujeme nižších lokálních maxim. Pak by cena mohla dropnout cca i na 5 400 $.

BTC dlouhodobě
BTC dlouhodobě

Indikátor MACD ale hovoří o změně v cyklech. Předešlé dva kontakty na rezistenci znamenaly velmi vysoké hodnoty MACD a následně na ceně prudký absolutní pokles. Tentokrát je změna v tom, že MACD klesalo stabilně, přičemž cena, jak jsme si řekli, nezačala korekci a stagnuje.

MACD
MACD

V případě, že by cena prorazila zmíněné rezistence, oficiálně můžeme hovořit o změně primárního trendu a započetí dlouhodobého bull runu.

Čtěte také – Bitcoin a konec jeho stagnace – Čeká nás zelená budoucnost

Krátkodobá predikce BTC

Jak jsme si již řekli, nacházíme se v konsolidaci pod hlavní rezistencí v symetrickém trojúhelníku. Tržní cena je na point of control, což znamená, že nejvíce transakcí se obchoduje za momentální cenu. Poptávka a nabídka je velmi úzká, stejně jako podpora a odpor.

Kromě toho objem neustále klesá a jsme na minimálních hodnotách v rámci konsolidace. Proto je namístě hovořit o velkém pohybu, který nás čeká pravděpodobně již tento týden.

BTC krátkodobě
BTC krátkodobě

Při proražení rezistence trojúhelníku můžeme vstupovat do nákupní pozice, a to již při 9 350 $. Méně riskantní vstup, který upřednostňuji, je až nad posledním krátkodobém maximu, kde se potvrdí 1-2-3 bottom formation – nad 9 500 $.

Bezpečný stop-loss dáváme až na 8 700 $, protože se chráníme vůči fejkovým breakoutům a také se pod touto hodnotou nachází velký gap transakcí, tedy propad by byl možný až na cca 7 650 $.

Bude-li stop-loss proražen, sledujeme targety 8 350 $ a 7 650 $.

Čtěte také – Instituce začaly naplno shortovat Bitcoin! Naposledy potom dumpl o 60 %

Závěr

Cena Bitcoinu ukazuje na blížící se prudký pohyb, a proto je nezbytné nastavit si objednávky tak, abychom se chránili před rizikem. Primární dlouhodobý uptrend bude potvrzen až při proražení 10 500 $ a krátkodobý pokles při proražení 8 700 $.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na