Binance Card – Jak ji získat, používat, kolik stojí a výše poplatků

0
Binance Card - Jak ji získat, používat, kolik stojí a výše poplatků

Binance Card přichází do Evropy! Jak ji získat?“

Nedávno jsme na tomto webu publikovali recenzi Coinbase karty. Jde o skvělý způsob, jak nebýt závislý na klasické bance a jako bonus získáte možnost platit v obchodě kryptoměnami. Postačí, pokud má platební terminál na debetní karty, pípnete, zadáte heslo a hotovo. Podobně funguje i nová debetní karta od společnosti Binance, která právě přichází do Evropy. A samozřejmě se Binance ujistila, že je „lepší“ než ta od Coinbase.

Kdy si mohu obstarat Binance Card?

Debetní karta od Binance přichází do Evropy v srpnu 2020.

Jak získám debetní kartu od Binance ?

V současnosti je třeba ohlásit zájem o tuto kartu. Můžete tak učinit přes tento link. Až bude karta dostupná ve vašem regionu, přijde vám e-mail.

Následně si do svého smartphonu stáhnete aplikaci Binance Card.

Potřebuji se verifikovat na získání Binance karty?

Ano. Abyste mohli získat a platit touto kartou, musíte mít účet na burze Binance s verifikací 2. stupně (občanský průkaz a pas, adresa, bankovní účet).

Jak dlouho bude trvat, než dostanu Binance kartu?

Postačí se přihlásit, kliknout na Binance Card Wallet a kartu si objednat. Po úspěšném vyplnění objednávky okamžitě získáte virtuální Binance kartu, kterou lze platit, pokud máte telefon s NFC. Do 7-14 pracovních dní vám přijde fyzická karta.

Jaké kryptoměny podporuje Binance Card?

Binance karta podporuje čtyři kryptoměny:

  • Bitcoin (BTC)
  • Binance Coin (BNB)
  • Swipe nativní token (SPX)
  • Binance stablecoin (BUSD) – tento coin si drží hodnotu dolaru

Jak je možné, že se dá v obchodě platit kryptoměnami?

Při provádění platby společnost Binance zařídí konverzi vámi zvolené kryptoměny na fiat měnu, kterou následně pošle na účet obchodníka. Obchodník tedy nepřichází do kontaktu s kryptoměnami.

Karta dokonce podporuje platbu kombinací dvou a více různých kryptoměn.

Máte-li na kartě 50 € v BTC a 50 € v BNB a v obchodě zaplatíte 75 €, transakce bude schválena a z karty budou odečteny kryptoměny v pořadí, ve kterém jste si je navolili. Pokud tedy chcete primárně platit Bitcoinem, z karty se odečte 50 € v BTC a 25 € v BNB.

Kolik stojí získání a používání Binance Card?

V současnosti je tato karta dostupná v USA a platí se za ni 15 dolarů. Peníze postačí převést na účet karty v BNB nebo BTC a Binance automaticky zpracuje vaši objednávku.

Společnost Binance si neúčtuje žádné poplatky za používání této karty. Jak je to v případě poplatků za konverze kryptoměn na fiat při placení, momentálně není známo.

Předpokládáme ale, že tyto poplatky nebudou nižší než poplatky při obchodování na burze Binance. Tedy minimálně 0-0,5% v závislosti na aktivitě vašeho obchodního účtu.

Mohu si pomocí Binance karty vytáhnout peníze z bankomatu?

Ano, ale určitě počítejte s procentuálními poplatky za výběr. Výše poplatků momentálně není známa. V případě Coinbase karty je to 1 % v domácí zemi a 2 % v zahraničí.

Musím při placení Binance kartou podepisovat bloček jako v USA?

Ne.

Vyplatí se pořídit si Binance kartu, nebo je to zbytečnost?

Můj osobní názor je… ano. Já si určitě objednám Binance kartu, v následujícím odstavci je důvod.

Na burze resp. v mé krypto peněžence mám většinu úspor. A občas, když můj bankovní účet zeje prázdnotou, musím si narychlo posílat peníze z burzy. To ovšem vždy trvá pár dní, během kterých nemohu platit. Když budu mít Binance kartu, už to nebude problém. Odpadne mi totiž potřeba přeposílat si peníze do banky. Budu moci platit přímo Bitcoiny nebo si pár desítek eur vyměním za BUSD, abych se vyhnul vysoké volatilitě této kryptoměny.

Binance kartu asi nebudu používat jako svou primární kartu, protože očekávám, že alespoň zpočátku bude zatížena vyššími poplatky než moje karta z Fio banky, ale očekávám, že čas od času se mi ta věcička hodí. Proto jsem okamžitě ohlásil svůj zájem, což mi trvalo jen 30 sekund. Můžete tak učinit přes tento link.

Nemáte účet na Binance? Zde si ho můžete vytvořit! A zde naleznete náš návod pro používání této burzy.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na