Inštitúcie, ktoré nakúpili v decembri 2020, stále držia bitcoiny

Share This Post

Najnovšie dáta spoločnosti CryptoQuant.com uvádzajú, že inštitucionálni investori, ktorí v decembri 2020 nakúpili bitcoiny na kryptomenovej burze Coinbase, stále držia kryptomenu vo svojom portfóliu. Čo ďalšie uvádzajú údaje CryptoQuant?

Inštitúcie sa nevzdávajú bitcoinu

Analytická spoločnosť zameriavajúca sa na kryptomeny CryptoQuant pred nedávnom zdieľala vo svojom oficiálnom príspevku na Twitteri dáta týkajúce sa Coinbase Custody pre inštitucionálnych investorov. Z údajov vyplýva, že inštitúcie, ktoré údajne nakúpili 10 939 BTC od kryptoburz v decembri 2020, zatiaľ nepredávajú.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa

K údajom sa vyjadril aj generálny riaditeľ analytickej skupiny CryptoQuant Ki Young Ju. Ten poznamenal:

„Vo väčšine prípadov je v peňaženkách stále rovnaké množstvo BTC, ktoré odtieklO z Coinbase na vysoko pravdepodobné inštitucionálne nákupy v decembri 2020.“

Bitcoiny

Počet bitcoinov v rámci Coinbase Custody pre inštitucionálnych investorov vzrástol od 4. štvrťroku 2020 o 296 %. Zatiaľ čo sa cena bitcoinu v decembri 2020 obchodovala okolo 26 000 USD, v roku 2021 sa cena BTC pohybovala okolo 50 000 USD.

CryptoQuant vo svojich dátach ukazuje, že inštitúcie, ktoré v decembri 2020 uložili do peňaženiek na 10 939 bitcoinov v Coinbase Custody, sa odvtedy nepohlo. Dáta tak ukazujú schopnosť inštitúcií odolať cenovým výkyvom.

Cena bitcoinu sa od 12. mája pohybuje okolo 29 000 USD. V posledných dňoch bitcoin zaznamenal pomalé zotavenie. V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 30 400 USD podľa KMC.

Záver

V novembri minulého roku sa cena BTC vyšplhala na viac ako 65 000 USD, teraz sa najväčšia kryptomena sveta prepadla o viac ako 50 %. Posledné týždne sú pre finančné trhy ťažké. Čo si o súčasnom vývoji kryptomien myslíš ty? Napíš nám prosím do komentárov.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Luxusné módne značky začínajú prijímať platby bitcoinom

Ak máš akýkoľvek dotaz týkajúci sa kryptomien, neváhaj sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Nezabudni sa tiež pripojiť na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zdroj: cointelegraph.com

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...