[SPRÁVY] • Ruský úradník vyzýva na reguláciu ťažby kryptomien • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Cena bitcoinu si za posledných 24 hodín pripísala ďalších 3,7 % a obchoduje sa za približne 31 600 USD. Ide o najvyššiu cenu BTC od 11. mája – presne pred masívnym prepadom trhu, ktorý nasledoval po kolapse celého ekosystému Terra.

Dominancia bitcoinu, metrika, ktorá meria jeho podiel vzhľadom na podiel celého trhu, sa za posledných 24 hodín viac-menej nezmenila. To naznačuje, že primárna kryptomena a trh altcoinov sa pohybovali ruka v ruke.

Najdominantnejším altcoinom z prvej desiatky za posledných niekoľko dní bolo bezpochyby cardano. Cena ADA sa za tri dni vyšplhala o viac ako 50 % a len za posledných 24 hodín vzrástla o takmer 30 %. [1]

Mohlo by ťa tiež zaujímať: TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa

Kryptomeny

Bitcoinová veľryba vstupuje do režimu masívnej akumulácie BTC uprostred krypto odrazov

Najbohatšia veľryba na svete pridáva s oživením trhu ďalšie kusy tohto vlajkového kryptoaktíva. Peňaženka za posledných sedem dní pridala 806 BTC a cena bitcoinu sa teraz pohybuje nad 31 000 USD. Peňaženka drží najväčší počet bitcoinov po kryptoburzách Binance a Bitfinex.

Podľa údajov z platformy na sledovanie kryptomien BitInfoCharts vykonala veľryba nasledujúce nákupy:

BTC v hodnote 2,47 milióna dolárov dňa 27. mája, dňa 26. mája 481 BTC v hodnote 14,15 milióna USD, dňa 25. mája 77 BTC v hodnote 2,28 milióna dolárov a dňa 24. mája 162 BTC v hodnote 4 ,72 milióna USD.

Celkovo táto masívna veľryba utratila viac ako 23,6 milióna dolárov pri akumulácii 806 BTC. V čase písania tohto článku má takto prikúpená zásoba BTC hodnotu viac ako 25,4 milióna dolárov. [2a]

Zakladateľ shiba inu zmizol zo sociálnych médií – odišiel „bez oznámenia“

Komunita shiba inu si kladie otázku, čo mohlo prinútiť Ryoshiho, zakladateľa jedného z najpopulárnejších memecoínov, aby v pondelok zmazal všetky svoje tweety a príspevky.

Pseudonymný zakladateľ odstránil všetky blogy týkajúce sa shiba inu, vrátane pôvodnej verzie „All Hail the Shiba“. Všetky štyri blogy SHIB boli odstránené z platformy Medium a na stránke sa teraz zobrazuje nasledujúca správa: “410. Používateľ deaktivoval alebo zmazal svoj účet.”

Z pohľadu komunity SHIB nemal náhly odchod zakladateľa na cenu mince SHIB žiadny vplyv. V súčasnej dobe minca podľa údajov spoločnosti CoinMarketCap vzrástla o takmer 6 %. [2b]

Banky, burzy, firmy

DraftKings predstavuje plán prijímať kryptoplatby v budúcnosti

DraftKings, verejne kótovaná spoločnosť zaoberajúca sa fantasy športmi a športovým stávkovaním, stavila na kryptomeny. V poslednom roku najmä na NFT.

DraftKings v júli predstavila trhovisko NFT, ktoré je jediným miestom, kde je možné nájsť NFT z platformy Autograph Toma Bradyho. NFT CryptoPunk bol tiež rozdaný ako výhra vo fantasy hre a traja spoluzakladatelia spoločnosti si tiež v júni obliekli tričká CryptoPunk, aby zazvonili na otvárací zvonček burzy Nasdaq.

Podľa generálneho riaditeľa DraftKings Jasona Robinsa je veľmi pravdepodobné, že prijatie kryptomeny ako platidla pre fantasy športy a stávkovanie bude ďalší na programe dňa. Necelý rok po spustení trhoviska NFT je spoločnosť DraftKings pripravená poskytnúť možnosť stávkovania a platby v bitcoinoch. Vďaka tejto novej funkcii budú môcť používatelia vsádzať na hry pomocou bitcoinov. Pomocou bitcoinov budú môcť v aplikácii tiež vykonávať platby. [3a]

CBDC, Regulácia

Čína plánuje vypustiť digitálne jüany, aby podporila ekonomiku zasiahnutú pandémiou

Čínske mesto Šen-čen sa rozhodlo pomocou lotériového programu rozoslať 30 miliónov digitálnych čínskych jüanov (e-CNY) v červených obálkach. Tento krok bude zavedený s cieľom oživiť spotrebiteľské výdavky uprostred pandémiou zasiahnutej ekonomiky.

Tento výsadok bude smerovať k miestnym obyvateľom v snahe oživiť ekonomické podmienky, ktoré boli postihnuté výlukou. Na uskutočnení výsadku pracuje niekoľko bánk spolu so spoločným úsilím Mestského úradu pre obchod v Šen-čene.

Výsadok bude prebiehať online aj offline. Celková čiastka v týchto obálkach údajne robí 4,5 milióna dolárov. K airdropu boli pripojené pokyny. Podľa týchto pokynov sa používatelia musia prihlásiť do aplikácie Meituan. Po prihlásení sa používatelia musia prihlásiť k stimulu a až potom budú mať prístup k získaniu odmien e-CNY, ktoré sú súčasťou žrebovania. [4a]

Ruský úradník vyzýva na reguláciu ťažby kryptomien

Námestník ruského ministra priemyslu a obchodu Vasilij Špak vyzval na reguláciu ťažby kryptomien, pretože toto odvetvie sa príliš rozrástlo, než aby sa dalo ignorovať, informovala v piatok agentúra Interfax.

Špak uviedol, že ťažba kryptomien zaberá viac ako 2 % celkovej spotreby elektrickej energie v krajine, čo podľa správy prekonáva spotrebu elektriny v poľnohospodárskom sektore.

Ťažba kryptomien sa v súčasnej dobe nachádza v šedej zóne bez toho, aby bola zdanená, uviedol Špak. Je však potrebné, aby toto odvetvie bolo uznané a regulované ako priemyselná činnosť, dodal. [4b]

India dokončí konzultačný dokument o kryptomenách s MMF a Svetovou bankou

Indický minister hospodárstva Ajay Seth v pondelok uviedol, že konzultačný dokument o kryptomenách je v záverečnej fáze pred predložením federálnej vláde.

V prejave počas akcie „ICONIC Week“, ktorú v krajine organizovalo ministerstvo práce a zamestnanosti, Seth uviedol, že Medzinárodný menový fond a Svetová banka spolu s domácimi zúčastnenými stranami poskytli k dokumentu svoje podnety.

Zatiaľ čo presné podrobnosti dokumentu neboli zverejnené, Seth dodal, že jeho krajina bude pravdepodobne usilovať o posilnenie záväzku Indie k „nejakému druhu globálnej regulácie“ v oblasti kryptografických technológií, uviedol Asian News International. [4c]

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Viceprezident spoločnosti MasterCard: Masové prijatie kryptomien sa blíži, ale je potrebné sa vysporiadať s problémami

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...