Viceprezident spoločnosti MasterCard: Masové prijatie kryptomien sa blíži, ale je potrebné sa vysporiadať s problémami

Share This Post

Harold Bossé, viceprezident pre vývoj nových produktov a inovácie v spoločnosti  MasterCard, uviedol, že startupy musia pracovať na nápadoch, ktoré dnes neexistujú, a prinútiť podniky, aby využívali nové technológie na riešenie svojich problémov.

Na rozdiel od súčasného útlmu na trhu s kryptomenami je Harold Bossé ohľadom ďalších vyhliadok tohto odvetvia optimistický. Podľa neho sa masové prijatie digitálnych aktív a  technológie blockchain (za určitých podmienok) blíži.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

MasterCard: Digitálne aktíva už používajú milióny ľudí

Bossé tieto myšlienky vyjadril na živom webinári Powering Business with Blockchain, ktorý 24. mája usporiadala spoločnosť Avalanche. Ďalšími dvoma účastníkmi podujatia boli Pavel Matveev, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Wirex, a John Nahas, senior viceprezident pre rozvoj podnikania spoločnosti Ava Labs.

Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti MasterCard už milióny ľudí po celom svete používajú digitálne aktíva či už na platenie alebo na prevody.

“SÚ TO EARLY A NEW ADOPTERS, ALE POSUNULI SME SA K MASOVÝM TRHOM, A TO BUDE VEĽMI DÔLEŽITÝ ASPEKT PRE FINANČNÉ INŠTITÚCIE, ABY SA DO TOHTO ODVETVIA PRESUNULI”

Výzvy a potreba zabezpečenia

Existujú však výzvy, ktoré bránia tomu, aby sa kryptoaktíva stali mainstreamom a aby na trh vstúpili korporácie a veľkí hráči, dodal výkonný riaditeľ spoločnosti MasterCard. Tými môžu byť nedostatočné porozumenie zo strany vyššieho manažmentu, obchodné dôvody týkajúce sa škálovateľnosti, nákladov a rýchlosti či obavy z regulácie. Bossé k tomu uviedol:

“NIKTO NEBUDE POUŽÍVAŤ DIGITÁLNE AKTÍVA NA BLOCKCHAINOCH, AK SI NEBUDE ABSOLÚTNE ISTÝ, ŽE TIETO PENIAZE SÚ DOBRÉ PENIAZE”

Súčasná vlna poklesu trhu, ktorá je z veľkej časti spôsobená kolapsom tokenov LUNA a UST, poukazuje na väčšiu potrebu zabezpečenia. Používateľom je podľa viceprezidenta potom jedno, či je centralizovaná, alebo ide o DeFi.

MasterCard: Startupy by mali myslieť „out of box“

Dôležitým kritériom pre nové startupy bude využitie nových technológií na prácu na nápadoch, ktoré dnes neexistujú, a vytvorenie biznisu okolo nich.

“SPOMEŇTE SI NA NÁSTUP INTERNETU. NIKOHO ANI NENAPADLO, ŽE BY AMAZON MOHOL BYŤ KONCEPTOM. ABY AMAZON FUNGOVAL, POTREBUJETE INTERNET. SME V ROVNAKEJ SITUÁCII: AKO TRANSFORMOVAŤ ŽIVOTY ĽUDÍ A ÍSŤ DO DEMOGRAFICKÝCH SKUPÍN ALEBO SKUPÍN ĽUDÍ, KTORÍ V SKUTOČNOSTI nepremýšľajú NAJPRV O BLOCKCHAINE, ALE premýšľajú O SVOJICH OBCHODNÝCH PROBLÉMOCH“

Ďalšou veľmi významnou oblasťou pre startupy je to, ako môže kryptografický priemysel prinútiť podniky, aby premýšľali a využívali tieto nové technológie na riešenie svojich problémov a spoplatnenia svojich služieb. Ide o sľubovanie nad rámec bežných obchodných očakávaní a budovania komunity, ktorá však môže byť pre niektorých nepríjemnou zónou.

Záver

Spoločnosť Mastercard sa snaží rozširovať svoju infraštruktúru na kryptografické platby, aby takéto možnosti svojim zákazníkom predstavila. Vlani v októbri tento gigant v oblasti platobných služieb oznámil, že umožní bankám vo svojej sieti poskytovať bitcoinové služby. A v apríli 2022 Raj Dhamodharan, globálny riaditeľ pre kryptomeny a blockchain v spoločnosti Mastercard, vyhlásil, že digitálne aktíva sú “pravdepodobne najvyzretejším investičným” nástrojom.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: [SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Ak máš akýkoľvek dotaz týkajúci sa kryptomien, neváhaj sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Nezabudni sa tiež pripojiť na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zdroj: cryptopotato.com

Related Posts

Bankový gigant JPMorgan hovorí, že zrútenie bitcoinu a kryptomien môže byť krátkodobé – tu je dôvod

JPMorgan, gigant finančných služieb, hovorí, že najnovšie zrútenie trhu...

El Salvador dnes nakoupil 80 dalších bitcoinů

Podle tweetu prezidenta středoamerické země Nayiba Bukeleho dnes Salvador...

SEC zamietla žiadosť o Grayscale Bitcoin ETF, spoločnosť zodpovedá žalobou!

SEC potvrdila svoj anti-krypto postoj tým, že odmietla vysoko...

[SPRÁVY] • Samsung začne vyrábať čipy pre ťažbu bitcoinov • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bolo to práve počas uplynulého...

Napriek prepadu stále neexistuje aktívum s lepším risk/reward pomerom ako bitcoin, hovorí populárny analytik

Populárny krypto analytik porovnáva výnosy tradičnej investičnej triedy s...

[SPRÁVY] • Súd nariadil likvidáciu spoločnosti Three Arrows Capital • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bitcoin sa minulý týždeň pokúsil...