[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Primárna kryptomena má už viac ako týždeň problémy s vytúženou hranicou 30 000 USD. Niekoľkokrát sa pokúsila túto hranicu prekonať, ale zakaždým sa stretla s odmietnutím, čo ju takmer okamžite posunulo na juh až o niekoľko tisíc dolárov.

Posledný taký príklad prišiel začiatkom tohto týždňa, keď BTC vypumpoval na 30 600 USD. Nasledoval rovnaký scenár a aktívum sa prepadlo presne o 2 000 USD na minimum 28 600 USD. Avšak býky sa vzchopili a vyhnali ho opäť nahor. Na krátky okamih BTC opäť prekonal hranicu 30 000 USD, ale teraz stojí opäť tesne pod ňou.

Altcoiny sa v poslednej dobe tiež upokojili. Napríklad ethereum do značnej miery nasledovalo cenové pohyby bitcoinu. Hlavnou hranicou ETH, ktorou sa mu nedarí rozhodne prekonať, je 2 000 USD. [1]

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptomeny

Stredoafrická republika chce spustiť prvú legálnu investičnú platformu pre bitcoiny v Afrike

Podľa oznámenia na oficiálnej stránke krajiny na Facebooku sa Stredoafrická republika (SAR) chystá spustiť investičné centrum pre kryptomeny. Príspevok odhalil, že projekt bude známy ako „Sango“. Podľa vyhlásenia prezident Faustin-Archange Touadera povedal:

„FORMÁLNA EKONOMIKA UŽ NEPRIPADÁ V ÚVAHU. NEPRIESTUPNÁ BYROKRACIA NÁS DRŽÍ UVÄZNENÉ V SYSTÉMOCH, KTORÉ NEDÁVAJÚ ŠANCU BYŤ KONKURENCIESCHOPNÍ.”

Prezident Touadera naznačil projekt 21. mája, kedy na Twitteri napísal, že „veľmi skoro oznámime ďalšiu plánovanú fázu“ s hashtagem #Bitcoin.

Príspevok na Facebooku obsahoval odkaz na vstupnú stránku sango.org, kde sa návštevníci môžu zaregistrovať na čakaciu listinu. Tí, ktorí sa zaregistrujú na čakaciu listinu, získajú odkaz na 24-stránkovú prezentáciu. [2a]

V Brazílii môžete teraz platiť za nákup nehnuteľností pomocou ADA, XRP a MATIC

Gafisa, popredný brazílsky developer, začal prijímať platby kryptomenami za transakcie s nehnuteľnosťami. Spoločnosť prijíma kryptomeny prostredníctvom miestnej kryptoburzy Foxbit.

Podľa tlačovej správy burzy, ktorú ako prvý zaznamenal miestny spravodajský server Livecoins, Gafisa študuje prijímanie vlajkovej kryptomeny ako platobné metódy od februára 2021. Spoločnosť, založená v roku 1954 a kótovaná na jedinej burze v krajine B3, pridáva platby bitcoinom, pretože kryptomena odstraňuje z transakcií sprostredkovateľa.

Okrem bitcoinu spoločnosť prijíma platby v rade ďalších kryptomien, vrátane etherea (ETH), cardana (ADA), XRP, solany (SOL) a ďalších. Celkom spoločnosť prijíma platby v 16 rôznych kryptomenách. [2b]

Banky, burzy, firmy

Výkonný riaditeľ spoločnosti MasterCard je naďalej naklonený masovému prijatiu kryptomien

Výhľadovo orientované spoločnosti, vedúci pracovníci a investori zostávajú optimistickí ohľadom dlhodobých vyhliadok krypto priemyslu napriek súčasnému sentimentu na trhu.

Viceprezident spoločnosti MasterCard pre vývoj nových produktov a inovácie Harold Bossé verí, že k masovému prijatiu kryptoaktív a technológie blockchain dôjde skôr ako neskôr.

Na blockchainovom webinári 24. mája Bossé poznamenal, že podľa správ už dnes po celom svete spotrebúvajú a posielajú kryptoaktíva milióny ľudí:

“SÚ TO EARLY ADOPTERS A NEW ADOPTERS, NO PREŠLI SME K MASOVÝM TRHOM, A TO BUDE VEĽMI DÔLEŽITÝ ASPEKT PRE FINANČNÉ INŠTITÚCIE, ABY SA DO TOHTO PRIESTORU PRESUNULI.”

[3a]

Burzy vyjadrujú počiatočnú podporu oživenia terry uvedením nového tokenu LUNA na burzu

Kryptomenové obchodné platformy prejavujú prvé známky podpory oživenia skolabovanej siete Terra tým, že zaraďujú na burzu úplne nový token terra, tiež pomenovaný LUNA.

Burza HitBTC v stredu na Twitteri oznámila, že nový reťazový token terra Luna bude na jej platforme k dispozícii 27. mája.

Táto správa prichádza v čase, keď sa spoločnosť Terraform Labs chystá 27. mája znovu spustiť svoj protokol a nahradiť starý reťazec označovaný ako terra classic novým reťazcom nazvaným iba terra alebo terra 2.0. Nový reťazec nebude forkom, pretože bude vytvorený počnúc blokom genesis, ktorý nebude zdieľať históriu s terra classic, uviedla spoločnosť Terraform Labs 23. mája.

Token novej terry sa bude volať Luna a nahradí starý token označovaný ako luna classic (LUNC). [3b]

CBDC, Regulácia

Najväčšia brazílska kryptoburza spolupracuje so Stellarom na CBDC

Mercado Bitcoin, najväčšia platforma pre kryptomeny a digitálne aktíva v Latinskej Amerike, oznámila 24. mája partnerstvo so Stellar Development Foundation (SDF), ktoré sa bude podieľať na vývoji brazílskeho CBDC.

Podľa oficiálneho príspevku zdieľaného Stellar Foundation bude Mercado Bitcoin pracovať na jednom z deviatich projektov podporovaných Laboratóriom finančných a technologických inovácií Brazílie (LIFT), ktoré boli vytvorené za účelom vývoja „minimálneho životaschopného produktu (MVP)“ pre CBDC, ktorý spĺňa ciele brazílskej vlády.

„Minimálny životaschopný produkt“ je v tomto prípade riešenie CBDC, ktoré je dostatočne funkčné, aby spĺňalo minimálne požiadavky stanovené brazílskou centrálnou bankou a v podstate poskytovalo najlepší možný produkt s najmenším možným úsilím.

Projekt podporila Centrálna banka Brazília (BC) a Národná federácia asociácií centrálnych bankových serverov (Fenasbac). Okrem toho sa všetky projekty zamerajú na rôzne prípady použitia pre pripravovaný CBDC, ktorý bude vydávať brazílska centrálna banka. [4a]

Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách

Stredná škola Lu Xun v čínskej provincii Chaj-nan poskytla študentom novú čipovú kartu s funkciami na platenie digitálnymi jüanmi, čím sa ďalej rozširuje používanie elektronickej meny vo vzdelávacích inštitúciách, informovala v utorok najväčšia čínska štátna televízia China Central Television (CCTV).

Zariadenie využíva komunikáciu v blízkom poli alebo NFC, ktorá umožňuje bezkontaktné platby. Zariadenie je dodávané so SIM kartou, ktorá umožňuje platby v digitálnych jüanoch a služby telefónnych hovorov, čo slúži ako alternatíva k zákazu mobilných telefónov pre študentov, uviedla CCTV.

Kartu spoločne vyvinuli spoločnosti Industrial and Commercial Bank of China a China Mobile. V súčasnej dobe existuje najmenej 19 univerzít a vysokých škôl a štyri stredné a vysoké školy, ktoré začali prijímať platby v digitálnych jüanoch, ako vyplýva zo štatistík zostavených spoločnosťou Forkast. [4b]

Related Posts

Bankový gigant JPMorgan hovorí, že zrútenie bitcoinu a kryptomien môže byť krátkodobé – tu je dôvod

JPMorgan, gigant finančných služieb, hovorí, že najnovšie zrútenie trhu...

El Salvador dnes nakoupil 80 dalších bitcoinů

Podle tweetu prezidenta středoamerické země Nayiba Bukeleho dnes Salvador...

SEC zamietla žiadosť o Grayscale Bitcoin ETF, spoločnosť zodpovedá žalobou!

SEC potvrdila svoj anti-krypto postoj tým, že odmietla vysoko...

[SPRÁVY] • Samsung začne vyrábať čipy pre ťažbu bitcoinov • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bolo to práve počas uplynulého...

Napriek prepadu stále neexistuje aktívum s lepším risk/reward pomerom ako bitcoin, hovorí populárny analytik

Populárny krypto analytik porovnáva výnosy tradičnej investičnej triedy s...

[SPRÁVY] • Súd nariadil likvidáciu spoločnosti Three Arrows Capital • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bitcoin sa minulý týždeň pokúsil...