Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Share This Post

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na odvážnu predikciu ohľadom ceny BTC. Očakáva rast ceny a koniec downtrendu.

Merten vsádza na rast

Zatiaľ čo medvedia nálada narastá, ostro sledovaný kryptoanalytik Nicholas Merten hovorí, že bitcoin (BTC) sa chystá všetkých prekvapiť.

Influencer, ktorý sa môže pochváliť viac ako pol miliónom sledujúcich, v novom videu dodáva hopium do žíl kryptoobchodníkom a investorom. Vyjde mu jeho predikcia?

Merten svojim 516 000 odberateľom na YouTube hovorí, že aj keď cenová akcia pre BTC naďalej vyzerá ponuro, jeden indikátor naznačuje, že klesajúci trend je za nami.

„CHCEM ÍSŤ VON A UROBIŤ ODVÁŽNE TVRDENIE O KRYPTO TRHOCH. NAJMÄ PRETO, ŽE SENTIMENT JE PRÁVE TERAZ NEUVERITEĽNE DESIVÝ. TO JE PRESNE TU, PRÁVE TERAZ, BEZ OHĽADU NA TO, ČI SI MYSLÍTE, ŽE MUSÍME V PREDCHÁDZAJÚCICH MESIACOCH ĎALEJ KLESAŤ S CENOU, ŽE SME NA MEDVEĎOM TRHU, ALEBO AK MÁTE POCIT, ŽE NEDÁVNA KOREKCIA BOLA DNO…

PRÁVE TERAZ JE oveľa PRAVDEPODOBNEJŠIE AKO NEPRAVDEPODOBNÉ, ŽE BUDEME svedkami VÝRAZNÉHO NÁRASTU CIEN, KTORÝ OBNOVÍ veľa STRÁT, NEŽ ABY SME POKRAČOVALI SMEROM DOLE“.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: [SPRÁVY] • SWIFT testuje interoperabilitu CBDC, aby umožnil cezhraničné platby • a ďalšie články

Dno bolo stanovené

Merten hovorí o tom, že veľké skoky v objeme obchodovania na grafe bitcoinu historicky slúžili ako spoľahlivé indikátory pre potvrdenie zvratov trendov. Ako analytik poukázal, špičky v objemoch sa zhodovali so spodnou časťou cenových korekcií ako v marci 2020, tak v máji 2021.

Inými slovami teda influencer naznačil, že dno trendu bolo pravdepodobne stanovené a teraz, hoci väčšina čaká ďalší pád, príde prekvapenie.

Merten hovorí, že bitcoin sa pripravuje na neočakávanú rally.

„TÝŽDENNÝ ČASOVÝ RÁMEC NÁM DÁVA VEĽMI DOBRÝ PREHĽAD O TOM, KEDY V PRIEBEHU HISTÓRIE DOCHÁDZALO KU KAPITULAČNÝM UDALOSTIAM, K VÝZNAMNÝM LIKVIDAČNÝM UDALOSTIAM NA TRHU, KTORÉ ÚČINNE VIEDLI K ŠPIČKÁM V OBJEME, A TEDA K VÝRAZNÉMU POKLESU CENY…

TENTO TRH JE POHÁŇANÝ ÚVERMI. JE POHÁŇANÝ PÁKOU. Veľa HLAVNÝCH POHYBOV HORE A DOLE JE spôsobených DLHODOBÝMI HRÁČMI NA TRHU, KTORÍ PODSTUPUJÚ PRÍLIŠ VEĽKÉ RIZIKO, NEŽ AKÉ BY MALI.

TO VIEDLO K VYSTUPňOVANÉMU RASTU CIEN, OŽIVENIU TRHU A VŠETKÝM NOVÝM HISTORICKÝM MAXIMOM, KTORÉ SME STANOVILI, ALE TIEŽ TO HRALO ÚLOHU V PRUDKÝCH 50 % KOREKCIÁCH, KTORÉ SME VIDELI V PRIEBEHU TOHTO CYKLU AJ MNOHOKRÁT PREDTÝM.”

Záver

Na základe skokovo zvýšených objemov na trhu a historických dát Nicholas Merten  odhaduje koniec downtrendu. Bitcoin podľa neho teraz všetkých prekvapí rastom svojej ceny.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Mike Novogratz konečne prehovoril o katastrofálnych dopadoch LUNA a UST


Článok nie je obchodným odporúčaním ani stimulom k investíciám. Pred akýmkoľvek investovaním urobte vlastný research a analýzu, vždy obchodujete len na svoje vlastné riziko. Tím Trading11.com dôrazne odporúča individuálne zváženie rizík!

Zdroj: Dailyhodl.com

Related Posts

Bankový gigant JPMorgan hovorí, že zrútenie bitcoinu a kryptomien môže byť krátkodobé – tu je dôvod

JPMorgan, gigant finančných služieb, hovorí, že najnovšie zrútenie trhu...

El Salvador dnes nakoupil 80 dalších bitcoinů

Podle tweetu prezidenta středoamerické země Nayiba Bukeleho dnes Salvador...

SEC zamietla žiadosť o Grayscale Bitcoin ETF, spoločnosť zodpovedá žalobou!

SEC potvrdila svoj anti-krypto postoj tým, že odmietla vysoko...

[SPRÁVY] • Samsung začne vyrábať čipy pre ťažbu bitcoinov • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bolo to práve počas uplynulého...

Napriek prepadu stále neexistuje aktívum s lepším risk/reward pomerom ako bitcoin, hovorí populárny analytik

Populárny krypto analytik porovnáva výnosy tradičnej investičnej triedy s...

[SPRÁVY] • Súd nariadil likvidáciu spoločnosti Three Arrows Capital • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bitcoin sa minulý týždeň pokúsil...