Mike Novogratz konečne prehovoril o katastrofálnych dopadoch LUNA a UST

Share This Post

Po viac ako týždeň trvajúcom mlčaní sa zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Mike Novogratz konečne vyjadril k pádu tokenov LUNA a UST.

Obchodná banka zameraná na kryptomeny v hodnote miliardy dolárov totiž mala voči tokenu LUNA spoločnosti Terra značnú expozíciu. Okrem toho Novogratz vysvetlil, čo teraz pre neho znamená tetovanie inšpirované práve tokenom LUNA, ktoré si nechal urobiť v januári tohto roku.

Novogratz: Unikátne tetovanie inšpirované LUNA pripomína, že pri investovaní do rizikového kapitálu je potrebné zachovať pokoru

Mike Novogratz sa podelil o otvorený list, v ktorom vysvetľuje, ako sa vyvíjal debakel spoločnosti Terra.

Novogratz vo svojom memorande uvádza, že globálne makro pozadie bolo tento rok pre všetky rizikové aktíva všeobecne brutálne, pričom rastové akcie poklesli o 50 – 70 %, predné kryptoaktívum (bitcoin) ustúpilo o 58 % zo svojho historického maxima a altcoiny tiež stratili od svojich maxím približne 80 % svojej hodnoty.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: [SPRÁVY] Ľudia chcú, aby sa im za cvičenie v metaverse platilo kryptomenami • a ďalšie články

Pripomenul čitateľom, že centrálne banky „rozpúšťajú masívnu bublinu likvidity“, ktorá vznikla napumpovaním biliónov dolárov do finančného systému v snahe bojovať s ekonomickými dôsledkami pandémie. Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital sa preto domnieva, že toto makro pozadie vyvinulo veľký tlak nielen na natívny token Terra LUNA, ale aj na rezervy určené na podporu stablecoinu UST.

“RAST UST EXPLODOVAL Z 18 % VÝNOSU PONÚKANÉHO V PROTOKOLE ANCHOR, KTORÝ NAKONIEC PREVALCOVAL OSTATNÉ VYUŽITIE BLOCKCHAINU TERRA. TLAK NA POKLES REZERVNÝCH AKTÍV SPOLU S VÝBERMI UST VYVOLAL STRESOVÝ SCENÁR PODOBNÝ RUNU NA BANKU”

Novogratzova spoločnosť Galaxy Digital investovala do tokenov LUNA v septembri 2020 a ako investičnú tézu uviedla „rozšírenie platobných systémov založených na blockchaine“. Na dôkaz svojho presvedčenia o sieti Layer 1 si Novogratz dokonca nechal vytetovať vlka vyjúceho na mesiac a slovo „LUNA“.

Rovnako ako mnoho ďalších investorov aj spoločnosť Galaxy Digital v posledných týždňoch inkasovala bolestivý direkt. Firma očakáva, že za štvrťrok vykáže stratu 300 miliónov dolárov, pretože jej kapitál sa prepadol o 12 % na 2,2 miliardy dolárov.

Podľa Novogratza však Galaxy bude schopná túto krízu LUNA a UST prečkať vďaka diverzifikovanému portfóliu a neustálemu vyberaniu ziskov.

“VĎAKA NAŠIM DIVERZIFIKOVANÝM OBCHODNÝM LÍNIÁM OSTÁVA SPOLOČNOSŤ GALAXY V SILNEJ KAPITÁLOVEJ A LIKVIDNEJ POZÍCII. MÁME DOBRÚ POZÍCIU PRE DLHODOBÝ RAST”

„Slávne“ tetovanie inšpirované tokenom LUNA tak tento miliardár a investor berie ako „neustálu pripomienku, že rizikové investovanie vyžaduje pokoru“.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Regulačné orgány EÚ využívajú nedávne situácie okolo Terra Luna na presadenie digitálneho eura

Jedna zlá udalosť dlhodobý výhľad kryptomien neovplyvní

Rozsah skazy a bolesti, ktorá postihla investorov do LUNA po kolapse siete Terra, sa navždy zapíše do pamäte kryptomenových nadšencov.

Podľa Novogratzovho názoru implózia Terra výrazne znížila dôveru investorov v krypto a decentralizované financie, a mnohí len ťažko dokážu stráviť, ako rýchlo ku krachu došlo.

Napriek tomu však krypto nezmizne a zostáva optimistom. Širší ekosystém kryptomien sa zotaví a bude aj naďalej rásť, ale investorom odkazuje, aby v krátkodobom horizonte neočakávali oživenie v tvare písmena “V”.

“BUDE TO CHCIEŤ REŠTRUKTURALIZÁCIU, CYKLUS ODKÚPENIA, KONSOLIDÁCIU A OBNOVENIE DÔVERY V KRYPTOMENY”

Na záver Novogratz zopakoval všeobecnú pravdu určenú (nielen) menej skúseným účastníkom trhu, aby používali správne stratégie riadenia rizík a investovali iba taký kapitál, ktorý sú ochotní stratiť.

Záver

Bol to jedným slovom masaker, čo nám LUNA a UST predviedli a mnohí prišli o nemalé čiastky. Novogratz spomenul slovo pokora a ja s ním musím jednoznačne súhlasiť. Ako kedysi povedal slávny francúzsky spisovateľ a filozof Voltaire:

„Pokora je skromnosť duše, liek proti pýche“

Ak máte akýkoľvek dotaz týkajúci sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Nezabudnite sa tiež pripojiť na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zdroj: zycrypto.com

Related Posts

Bankový gigant JPMorgan hovorí, že zrútenie bitcoinu a kryptomien môže byť krátkodobé – tu je dôvod

JPMorgan, gigant finančných služieb, hovorí, že najnovšie zrútenie trhu...

El Salvador dnes nakoupil 80 dalších bitcoinů

Podle tweetu prezidenta středoamerické země Nayiba Bukeleho dnes Salvador...

SEC zamietla žiadosť o Grayscale Bitcoin ETF, spoločnosť zodpovedá žalobou!

SEC potvrdila svoj anti-krypto postoj tým, že odmietla vysoko...

[SPRÁVY] • Samsung začne vyrábať čipy pre ťažbu bitcoinov • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bolo to práve počas uplynulého...

Napriek prepadu stále neexistuje aktívum s lepším risk/reward pomerom ako bitcoin, hovorí populárny analytik

Populárny krypto analytik porovnáva výnosy tradičnej investičnej triedy s...

[SPRÁVY] • Súd nariadil likvidáciu spoločnosti Three Arrows Capital • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bitcoin sa minulý týždeň pokúsil...