[SPRÁVY] • Stredoafrická republika je pripravená stať sa kryptocentrom • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Čas od času, najmä na medvedích trhoch, má bitcoin tendenciu prekonávať altcoiny. Prevažujúcim dôvodom je to, že sa jedná o zavedenú jedničku na trhu, ktorej investori veria oveľa viac ako historicky volatilným a nestabilným altcoinom.

Vzhľadom na to sa dominancia bitcoinu (metrika, ktorá sleduje jeho podiel vo vzťahu k podielu celého trhu kryptomien) len za posledných 24 hodín zvýšila o 1 %, čím sa dotkla ďalšieho maxima, ktoré nebolo zaznamenané od októbra minulého roka.

Medzitým sa cena bitcoinu za posledný deň znížila o 3,6 %, obchoduje sa na úrovni 28 500 USD a nie je schopná sa zotaviť z nedávnych prepadov.

Trh s altcoinmi vyzerá obzvlášť „hrozivo“ a rastúca dominancia bitcoinu je toho jasným dôkazom. Graf ETH každopádne vyzerá obzvlášť pochmúrne, pretože len za posledných 24 hodín stratila táto kryptomena približne 7 %. [1]

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Viceprezident spoločnosti MasterCard: Masové prijatie kryptomien sa blíži, ale je potrebné sa vysporiadať s problémami

Kryptomeny

Podľa kryptoanalytickej firmy XRP veľryby hromadia

Blockchainová analytická spoločnosť Santiment odhaľuje, že veľryby, ktoré držia 1 až 10 miliónov XRP, si v prostredí súčasnej volatility trhu s digitálnymi aktívami robia zásoby šiestej najväčšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie.

Podľa spoločnosti Santiment zvýšili najbohatšie neburzové peňaženky s XRP svoje kolektívne držanie o 2,4 % iba za 11 dní.

“XRP VEĽRYBY DRŽIACE 1 AŽ 10 MILIÓNOV XRP KOLEKTÍVNE HROMADIA A TERAZ DRŽIA NAJVYŠŠIE PERCENTO PONUKY TOHTO AKTÍVA ZA POSLEDNÉ 2 MESIACE. JEDNÁ SA O NAJAKTÍVNEJŠIU VRSTVU DRŽITEĽOV, KTORÍ NIE SÚ NA BURZE, A V SÚČASNEJ DOBE DRŽIA 6,12 % VŠETKÝCH XRP.”

[2a]

Stredoafrická republika je pripravená stať sa kryptocentrom

Kryptocentrum sa volá Project Sango, ako prezident spomenul na Twitteri. Na tweete bol tiež uvedený odkaz na vstupnú stránku Sango.Org. Na tejto stránke je tlačidlo čakacej listiny, po ktorého kliknutí sú používatelia presmerovaní na online prezentáciu, ktorá rozoberá podrobnosti projektu.

Táto dokumentácia sa skladá z 24 strán, ktoré zahŕňajú stanovené ciele projektu a osvetľujú navrhované ciele projektu Sango. Táto prezentácia hovorí o tom, že Sango je „prvým legálnym kryptocentrom uznaným parlamentom krajiny“.

Zmieňuje sa aj o pláne Stredoafrickej republiky vytvoriť digitálnu národnú banku, ktorá pomôže s nákupmi pozemkov pomocou bitcoinu spolu s vytvorením kryptomenovej peňaženky. Spolu s uľahčením nákupu pozemkov pomocou Bitcoinu bude miestna vláda tiež podporovať poskytovanie prístupu k prírodným zdrojom, napríklad k zlatu, diamantom, lítiu, uránu a rope. V prezentácii sa tiež uvádza, že bude existovať program „občianstvo prostredníctvom investícií“, ktorý bude mať nulovú sadzbu dane z príjmu a podnikania. [2b]

Banky, burzy, firmy

JPMorgan skúša blockchain pre vysporiadanie kolaterálu v rámci after-hours obchodovania

Nadnárodná investičná banka JPMorgan Chase & Co údajne skúša využitie vlastného súkromného blockchainu na vysporiadanie kolaterálu. Podľa agentúry Bloomberg vykonala JPMorgan 20. mája pilotnú transakciu, pri ktorej dva jej subjekty previedli tokenizované zastúpenie akcií fondu peňažného trhu Black Rock Inc.

Fond peňažného trhu je typ podielového fondu, ktorý je považovaný za nízkorizikovú investíciu, pretože ponúka expozíciu voči likvidným a krátkodobým aktívam, ako je hotovosť, peňažné ekvivalenty a dlhové cenné papiere s vysokým úverovým ratingom.

Pokiaľ ide o širšiu víziu spoločnosti JPMorgan pre jej súkromný blockchain, banka uviedla, že chce umožniť investorom predložiť ako kolaterál širokú škálu aktív, ktoré možno použiť aj mimo bežných trhových hodín. Poukázala najmä na akcie a pevný výnos. [3a]

Kryptoburza Bitso prepúšťa 80 zamestnancov

Latinskoamerická kryptoburza Bitso vo štvrtok prepustila 80 zamestnancov. Bitso mala pred prepúšťaním viac ako 700 zamestnancov a na svojich internetových stránkach stále uvádza viac ako 60 voľných pracovných miest, uvádza správa, ktorá cituje vyhlásenie Bitso.

Burza registrovaná na Gibraltári má v Latinskej Amerike viac ako 4 milióny používateľov v Mexiku, Brazílii a Argentíne. Až minulý týždeň oficiálne spustila svoju obchodnú aplikáciu v Kolumbii.

V máji 2021 spoločnosť uzavrela kolo získavania finančných prostriedkov série C s ocenením 2,2 miliardy dolárov. Spoločnosti Tiger Global a Coatue Management sa podieľali na tomto kole v hodnote 250 miliónov dolárov, ktoré bolo dokončené len niekoľko mesiacov po tom, čo spoločnosť Bitso oznámila svoju sériu B. [3b]

CBDC, Regulácia

Thajská centrálna banka sa neponáhľa s nasadením CBDC, krypto DPH sa odkladá

Guvernér thajskej centrálnej banky Sethaput Suthiwartnarueput uviedol, že v krajine už existuje dostatok platobných možností, preto „potreba zavádzať CBDC nie je taká vysoká“. Podľa správ prišiel tento týždeň v rozhovore s miestnymi médiami počas výročného zasadnutia Svetového ekonomického fóra 2022 v Davose.

Centrálny bankár poznamenal, že BoT bude vo štvrtom štvrťroku tohto roku pokračovať v skúšobnej prevádzke maloobchodného CBDC pre verejnosť. Bude však prebiehať v obmedzenom rozsahu, pričom vklady, výbery a prevody finančných prostriedkov budú testovať finančné inštitúcie.

Thajská centrálna banka je rovnako ako väčšina bánk v regióne ostro proti decentralizovaným kryptomenám a sľúbila, že proti nim zakročí. [4a]

Návrh zákona o zákaze čínskych digitálnych jüanov v amerických obchodoch s aplikáciami

Zákonodarcovia v Spojených štátoch sa snažia ochrániť krajinu pred možnými nežiaducimi dopadmi globálneho prijatia čínskej národnej digitálnej meny.

Traja republikánski senátori, Tom Cotton, Mike Braun a Marco Rubio, predstavili 25. mája návrh zákona, ktorého cieľom je obmedziť používanie čínskej digitálnej meny centrálnej banky (CBDC) v Spojených štátoch.

Návrh zákona je označovaný ako „Defending Americans from Authoritarian Digital Currencies Act“ a navrhuje zakázať používanie čínskeho platobného systému digitálnej meny e-CNY pre americké obchody s aplikáciami a ďalšie účely. [4b]

Mohlo by ťa tiež zaujímať: [SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Related Posts

Axie Infinity pumpuje 24 % za 24 hodin

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami po týdnech nejistoty po...

Cardano ako najrozvíjanejšie kryptoaktívum

Skvelá správa pre všetkých fanúšikov projektu Cardano! Podľa údajov...

Bývalá Sberbank integruje Metamask do svojej blockchainovej platformy

Najväčšia ruská banka Sber, predtým známa ako Sberbank, pokračuje...

Bitcoin je na „ceste k bezvýznamnosti“, varuje Európska centrálna banka

Predstavitelia Európskej centrálnej banky (ECB) sa rozhodne postavili proti...

Sam Bankman-Fried popiera v súvislosti s FTX akékoľvek pochybenie

Po krachu kryptoburzy FTX poskytol bývalý generálny riaditeľ Sam...