Írán: V zemi se po několikaměsíčním zákazu opět obnoví těžba Bitcoinu!

Share This Post

Extrémní letní horka, která toto léto postihla Írán, ustoupila. Kryptomining byl znovu povolen a vláda už nemůže obviňovat těžaře z výpadků elektřiny v zemi.

Původní zákaz byl zaveden ještě na jaře tohoto roku, a to hlavně kvůli obavám a nestabilitě elektrické sítě v zemi.

Může tě zajímat: Švýcarsko schválilo první kryptoměnový fond – kdo se může zapojit?

Írán je zpět ve hře!

Íránská vláda znovu umožní licencovaným minerům kryptoměn pokračovat ve své práci po zákazu, který uložil bývalý prezident Hassan Rouhani dne 26. května 2021.

84milionová země na Blízkém východě zažila v létě výrazné výpadky elektřiny, které bývalý prezident Hassan Rouhani připisoval extrémním vedrům. Na některých místech dokázala teplota vystoupat na více než 50 stupňů celsia!

Pro výpadky elektřiny a nedostatek vody se prezident rozhodl zakázat těžbu kryptoměn během těchto vysokých teplot, aby občané mohli využívat svá klimatizační zařízení. Našli se samozřejmě pochybnosti i o tom, kolik energie kryptoměny v zemi ve skutečnosti využívají.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si ho nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Mohou kryptoměny pomoci Íránu?

Odhaduje se, že 5 až 7 % světové těžby kryptoměn probíhá právě v této zemi. Írán se může pochlubit jedněmi z nejlevnějších cen elektřiny na světě. Území je také bohaté na nerostné suroviny a má dostatečný zdroj energie.

Existují tvrzení, která naznačují, že vláda vnímá těžbu Bitcoinů jako způsob, kterým se umí vyhnout sankcím ze strany USA. Írán a místní ekonomika je v současnosti pod embargem USA, které to určitě negativně ovlivňuje. Při současné úrovni těžby v Íránu jsou odhadované příjmy okolo 1 miliardy dolarů.

Kryptomining údajně probíhal celé léto, a to i přes zákaz. Ali Sahraee, ředitel teheránské burzy (TSE), odstoupil z funkce poté, co se objevila podezření, že během zákazu pod jeho vedením těžba kryptoměn probíhala i nadále. Vedení TSE to nejdříve popíralo, ale nakonec to výkonný zástupce ředitele Beheshti-Sarsht přiznal.

Čti dále: Přidej se do komunity obchodníků – Pozvánka do live room!

Related Posts

Digitální kanadský dolar navzdory vysoké informovanosti nedokáže zapůsobit

Nedávná veřejná konzultace o iniciativě kanadské centrální banky v...

CFTC varuje kryptoburzy: „Binance je len začiatok“

Právna bitka medzi USA a kryptomenovou burzovou platformou Binance bola označená...

Návrh na restrukturalizaci thajské kryptoburzy Zipmex rozděluje věřitele

Thajská kryptoburza Zipmex, která se ocitla ve složité situaci,...

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...