Jak se během velkých poklesů na trhu chránit před riziky a ztrátou?

Share This Post

Bitcoin během posledního velkého poklesu, který trvá již několik dní, ztratil více než 40 %. Ve většině případů, kdo neměl ochranu kapitálu nebo stoploss, je nyní buď ve fázi likvidace účtu, nebo ztratil velkou část kapitálu. Jak se chránit před takovým burzovním prostředím?

Maximální drawdown

Jedná se o ochranný prvek, který nám stanoví, o kolik nejvíce peněz můžeme při obchodování na burze přijít. V případě, že si nastavíme například maximální pokles účtu či obchodního kapitálu na -10 %, v tomto momentě zavíráme všechny obchody a ochráníme se tak před větší ztrátou. Obchody se sice mohou v některých případech zavřít dříve, než jsme možná očekávali, ale vždy je to na úkor velkého rizika. Mnohem lépe se dohání ztráta 5 % než 50 %. Právě akceptování prohry na burze je pro mnoho obchodníků velmi důležitý faktor, který hlavně začátečníky posouvá blíže k ziskovému obchodování.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Je důležité míti stoploss

Stoploss je velmi podobný ochranný prvek jako maximální drawdown s tím rozdílem, že se týká každého konkrétního obchodu. Rovněž chrání účet před většími ztrátami a před tím, že se z tradera stane hodler, který nechce ve ztrátě za každou cenu prodávat. Každý profesionální obchodník používá stoploss.

Akceptuj ztráty

Každý obchodník by měl jednoduše akceptovat ztráty na burze. Ty patří k obchodování. Velkých poklesů na trhu za léta obchodování zažije každý několik desítek. Právě ty nám dávají příležitost pootvírat obchody na velmi férové ​​zóně. Na druhou stranu, pokud máme špatně otevřenou pozici z vysoké ceny, tak to neznamená nic špatného. Někdy to prostě nemusí vyjít podle očekávání. Velkým problémem je to, že téměř každý obchodník hledá neexistující dokonalou cestu 100% zaručených profitů. Pokud by takto burza fungovala, každý na ní vydělává. Opak je ale pravdou. Pouze 10 % ze všech obchodníků jsou skutečně ziskoví profesionálové. Nikoli proto, že mají 100% úspěšnost obchodů, ale proto, že dokáží akceptovat ztráty a správně nakládají s burzou.

Přečti si také: Další Black Friday na trhu s kryptoměnami – může za to americký FED?

Chceš se naučit analyzovat grafy? Máme tu pro tebe VIP trading room. Najdeš zde signály, denní update trhu, 200 video návodů a hlavně pomoc od profesionálních traderů. S námi nezmeškáš žádnou příležitost na trhu! Kryptoměny, indexy a forex denně monitorujeme za tebe a hledáme signály, které následně posíláme do naší skupiny. >>>Viz nabídka<<<

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...