Jako 12letý investoval 1 000 dolarů do BTC, dnes je milionář

0
Jako 12letý investoval 1 000 dolarů do BTC, dnes je milionář

Jako z pohádky. Erik Finman, 20letý student, má o blahobyt vystaráno. Podařilo se mu to díky tomu, že jako 12letý investoval 1 000 dolarů do BTC, kdy se jeho cena pohybovala kolem 1012 dolarů. Kdo je tento chlapec a jaké jsou jeho plány?

Stovky Bitcoinů

V posledních osmi letech rozšířil své BTC portfolio z přibližně 100 BTC (hodnota 1 000 dolarů v roce 2011) na téměř 450 BTC (hodnota přibližně 4,5 milionu dolarů v roce 2019). Svou první investici uskutečnil ve věku 12 let, přičemž milionářem se stal ve věku 18 let. Nyní ve věku 20 let investoval do konkurenční kryptoměny, o níž říká, že zničí kryptoměnu Libra na Facebooku.

Finman kryptoměnu objevil tak, že jeho starší bratr ho po finanční krizi v roce 2008 vzal na protest. Vzpomíná si, že utíkal před policií a viděl muže oblečeného v tričku s motivem Bitcoinu. Pak se ho zeptal, co je Bitcoin.

„Je jako hippie, člověče, myslím, že ukončí Wall Street, veškerou korupci a všechny špatné věci.“

Kdo však je Erik Finman?

V květnu 2011, ve věku 12 let, uzavřel Finman dohodu se svými rodiči, aby mohl vynechat vysokou školu ve snaze o neortodoxní vzdělávání za předpokladu, že bude moci úspěšně investovat. Dohoda? Musel změnit hotovost 1 000 dolarů, které mu jeho babička dala, na působivý 1 milion dolarů. Finman neúnavně sledoval svůj cíl a podařilo se mu uspět. Nákup BTC v hodnotě přibližně 1 000 dolarů, když cena byla jen 12 USD za jednu minci, jakož i množství dalších digitálních měn, včetně Etherea. Finman byl ve svých cílech úspěšný a ve věku 18 let se stal milionářem. Co se však týče jeho pohledu na Ethereum – z hlediska budoucího potenciálu Etherea zůstává skeptický.

Plánuje vlastní startup

Finmana jeho plány skutečně přivedly k tomu, že se může věnovat vzdělávání mimo tradiční vysoké školy. Zaměřuje se na zřízení startupu, který využívá kryptoměny a který je určen k tomu, účastnit se na vývoji satelitu pro NASA. Jeho matka Lorna vysvětluje, že Erik se vydal velmi jedinečnou cestou, která mu vyhovovala. Je důležité, aby si každý našel ten správný vzdělávací systém, který odpovídá stylu učení dotyčné osoby. Pro většinu je to tradiční škola a vysoká škola. Pro ostatní to tak však není.

Finmanovi se podařilo něco, co se podaří jen málokomu. Díky jeho prozíravosti nebo instinktu časně investoval do kryptoměn, což bylo bezpochyby jeho nejlepší rozhodnutí v životě. Zřejmě o něm ještě hodně uslyšíme, protože oblasti kryptoměn se chce aktivně věnovat.

Co číst dál?

Únik ropy pri Brazílii môže spôsobiť obrovskú ekologickú katastrofu

Zdroj:
Businessinsider.com

avatar
  Subscribe  
Upozornit na