Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Share This Post

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více než 305 milionů dolarů kvůli hacknutí svých serverů 30. května. Burza potvrdila hack na svých webových stránkách a uvedla, že všechny vklady uživatelů „budou plně zaručeny“.

Burza dočasně zastavila výběry, otevírání nových účtů, nové příkazy k okamžitému nákupu a všechny nové příkazy s pákovým efektem. Limitní objednávky, které již byly zadány, však nebudou zrušeny.

Uživatelé kryptoměn začali diskutovat o útoku na platformu sociálních médií X ve 22:14 UTC 30. května, kdy analytická platforma Whale Alert zveřejnila: „4 502 #BTC (308 948 771 USD) převedeno z neznámé peněženky do neznámé nové peněženky. Příspěvek se týkal blockchainových dat, která ukazovala odliv 4 502,9 BTC v hodnotě 305 milionů dolarů v současných cenách z jediné peněženky.

V té době Whale Alert uvedl vlastníka peněženky jako „neznámého“. Společnost DMM však později na svých webových stránkách potvrdila, že při útoku ztratila přesně 4 502 BTC, což naznačuje, že to byla pravděpodobně příčina této konkrétní transakce.

Burza uvedla, že „již přijala opatření, aby zabránila neoprávněnému úniku“. Bude „obstarávat ekvivalentní množství BTC“, aby se zajistilo, že všichni uživatelé budou kompenzováni. Tyto prostředky budou získány „s podporou společností naší skupiny“.

Tým vyzval uživatele, aby sledovali upozornění, protože po obnovení všech služeb bude zveřejněno nové upozornění.

DMM burzu vlastní e-commerce konglomerát DMM Group. Spuštěna byla v lednu 2018. Společnost také vlastní firmu na těžbu kryptoměn.

Hacky a podvody nadále představují problém pro uživatele krypto burz. V listopadu ztratila burza Poloniex více než 100 milionů dolarů, když útočník získal kontrolu nad jejím soukromým klíčem. Podobný útok proti GDAC v dubnu 2023 měl za následek ztráty ve výši 14 milionů USD.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...