Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Share This Post

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 % všech bitcoinů (BTC), které vytěžila od poloviny dubna.

Podle měsíční zprávy společnost Marathon prodala 390 bitcoinů v květnu, což představuje více než 63 % její produkce 616-BTC během měsíce. Ke konci května měl Marathon ve své rozvaze 290,4 milionu dolarů v hotovosti a peněžních ekvivalentech.

Velký objem prodejů BTC v květnu vyčníval v porovnání s čísly ostatních těžařů. Riot Platforms například v květnu nezveřejnila žádné prodeje BTC, zatímco produkce dosáhla 215 BTC. Mezitím CleanSpark minulý měsíc vyprodukoval 417 BTC, ale prodal jen malou část 2,43 BTC.

Těžaři upravují své operace po posledním snížení bitcoinu na polovinu, což snižuje odměny za těžbu BTC na polovinu každých 210 000 bloků, tedy zhruba každé čtyři roky. Poslední půlení proběhlo 20. dubna a odměny těžařů se snížily z 6,25 BTC na 3,125 BTC za vytěžený blok.

„V květnu jsme zmírnili dopad dubnové události Halving zvýšením počtu vyhraných bloků, což vedlo k produkci 616 bitcoinů, což je pokles pouze o 27 %,“ řekl Fred Thiel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Marathon Digital. V květnu 2024 vyhrál Marathon 170 bloků, což je 32 % nárůst ve srovnání s dubnem.

Cílem je konkurenceschopnost

Těžaři bitcoinů se snaží rozšířit své flotily a zlepšit efektivitu, aby zůstali konkurenceschopní, protože odměny se snižují. O CleanSpark se například říká, že je „vysoce aktivní v oblasti fúzí a akvizic“. Společnost očekává, že v nadcházejících týdnech uzavře své nedávno získané pobočky ve Wyomingu, přičemž bude hledat „další příležitosti“.

Marathon mezitím zkoumá zámořskou expanzi. Společnost nedávno oznámila partnerství s Ministerstvem energetiky a ropy Keňské republiky s cílem optimalizovat projekty obnovitelné energie v celé zemi. Dalším krokem je pilotní projekt v Paraguayi, jehož cílem je optimalizace její energetické struktury. „Naším cílem je, aby do roku 2028 pocházelo 50 % tržeb ze zámoří,“ poznamenal Thiel.

Těžaři bitcoinů mohou pomoci optimalizovat energetickou infrastrukturu tím, že fungují jako flexibilní zátěže, které stabilizují síť. Mohou rychle upravit svou spotřebu energie na základě požadavků sítě, absorbovat přebytečnou energii z obnovitelných zdrojů, když je dodávka vysoká, a snížit spotřebu během špiček.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...