Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Share This Post

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za poslední čtyři dny poté, co vzrostla na 72 000 USD na konci minulého týdne.

Data z Cointelegraph Markets Pro a Coinbase ukazují, že cena BTC klesla z maxima 69 547 USD 11. června o 4,5 % a dosáhla vnitrodenního minima 66 680 USD.

Denní graf BTC/USD. Zdroj: TradingView

Pokles ceny bitcoinu se shoduje s poklesem na širším kryptotrhu a rostoucími obavami z inflace v USA. Odlivy 10. června z amerických burzovně obchodovaných bitcoinových fondů (ETF) také zhoršují tlak na snižování ceny BTC.

Analytici stanovili cílovou cenu bitcoinu pod 65 000 USD

Bitcoin vykázal v roce 2024 bezprecedentní cenovou akci, když dosáhl historických maxim před událostí snížení o polovinu a meziročně vzrostl o více než 50 %. Série odmítnutí z úrovně 72 000 dolarů nechala účastníky trhu přemýšlet, zda vlajková loď kryptoměn dosáhla svého vrcholu.

V době zveřejnění se cena BTC obchoduje o 10 % pod svým historickým maximem 73 835 USD a klesla o 7 % ze svého místního vrcholu kolem 72 000 USD a někteří analytici jsou nyní přesvědčeni, že kryptoměna klesne do rozmezí 60 000 až 65 000 USD.

Zakladatel MN Capital Michael van de Poppe očekává, že cena bitcoinu klesne na horní hranici rozmezí 64 000 až 65 000 USD, přičemž jako pravděpodobnou příčinu korekce uvádí nadcházející zasedání FOMC a data CPI.

„Tento týden máme CPI, PP a zasedání Fedu.“ Je to jako hodinky: pokaždé, když dojde na zasedání Fedu, krypto trhy se v podstatě předem opraví.“

Denní graf BTC/USD. Zdroj: Michael van de Poppe

Dodal, že „uskutečnila se stejná cenová akce“ v předchozím měsíci v čele amerického čtení CPI a zasedání FOMC.

Zároveň nedostatek likvidity nabídky pod spotovou cenou udržoval ve hře šance na návrat k nižším úrovním podpory. Obchodní zdroj Material Indicators varoval před slabou podporou nabídek a zaznamenal nedostatek silné koncentrace až na 60 000 USD.

„Podpora 21denního klouzavého průměru a R/S Flip na 69 000 USD byly obě zrušeny,“ napsal Material Indicators v části své nejnovější cenové analýzy BTC na X.

Doprovodné video ukázalo nejbližší záplatu významných nabídek, které se stále soustředily kolem 60 000 USD v knize objednávek Binance BTC/USDT.

„Tenhle přesun není u konce.“ Ve skutečnosti očekávám, že tyto hry s kosatkami budou pokračovat až do středečních komentářů Jerome Powella a čtvrtečních ekonomických zpráv.“

200denní EMA poskytuje bitcoinu poslední linii obrany

Z technického hlediska cena bitcoinu seděla na okamžité podpoře na 65 000 USD.

Ztráta této podpory může způsobit pokles ceny ze současných úrovní a shromažďování likvidity na straně poptávky pod ní směrem k 200dennímu EMA, aktuálně na 63 934 USD.

50denní EMA se nachází v klíčové zóně podpory bitcoinu mezi 62 ​​800 a 64 815 dolary. Po uskutečnění v březnu tato podpora předcházela 14% nárůstu ceny na 72 777 USD 8. dubna. Podle níže uvedeného grafu IOMAP IntoTheBlock bylo dříve zakoupeno více než 475 800 BTC na více než 1,42 milionu USD adres v tomto cenovém rozpětí.

Vzhledem k tomu, že tato oblast poskytuje relativně silnou podporu pro cenu BTC ve srovnání s odporem, kterému čelí na své cestě zotavení, mohlo by to být místo, kde je pokles krátkodobě omezen.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...