Proč Bitcoin roste?

Share This Post

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který se vyšplhal přibližně o 1,5 % až na 61 700 USD k 28. červnu. Tento vzestupný pohyb doprovází širší zisky na trhu s kryptoměnami, vyvolané obnovením přílivu do fondů obchodovaných na burze Bitcoin (ETF) a VanEck’s Solana ETF aplikace.

Američtí investoři se vracejí k bitcoinovým ETF 

Dnešní zisky bitcoinů následovaly po třech po sobě jdoucích dnech přílivu do bitcoinových ETF se sídlem v USA, což ukazuje na oživení chuti riskovat po týdenní sérii odlivů.

K 27. červnu tyto bitcoinové ETF spravovaly aktiva v hodnotě 14,44 miliardy dolarů, což se odrazilo od minima 14,383 miliardy dolarů stanoveného před třemi dny. V době svého vrcholu 6. června však tyto fondy držely 15,68 miliardy dolarů. 

Bitcoin a zbytek kryptotrhu zaznamenaly další pozitivní podněty od VanEcka poté, co požádal o nový spot Solana ETF ve Spojených státech. Firma z Wall Street má nyní dvě nevyřízené žádosti o krypto ETF u americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), druhá je pro Ethereum.

Bitcoin roste před daty PCE

Dnešní zisky bitcoinů odrážely podobné pohyby vzhůru u futures na akcie v USA, když investoři očekávali květnové čtení cenového indexu Personal Consumption Expenditures neboli PCE.

Průzkum ekonomů z Bloombergu odhalil, že většina očekává, že preferovaný ukazatel inflace minulý měsíc klesl na anualizovanou míru 2,6 % z 2,8 %. To by znamenalo nejnižší hodnotu od března 2021, i když stále překračuje 2% inflační cíl centrální banky.

Zpomalení inflace může umožnit Fedu snížit úrokové sazby v roce 2024. Obchodníci s dluhopisy již vidí 57,9% pravděpodobnost, že Fed v září sníží referenční úrokové sazby o 25 bazických bodů, oproti 41,7% před měsícem.

Nižší úrokové sazby snižují alternativní náklady na držení bezpečných přístavů, jako jsou americké dluhopisy. Na druhé straně obvykle zvyšují chuť investorů po rizikovějších aktivech, jako jsou kryptoměny a akcie, což dnes pomáhá bitcoinu rally.

Odskoky bitcoinů jsou součástí konsolidačního trendu

Dnes je růst bitcoinu součástí kolísání cen v rámci jeho převládajícího konsolidačního trendu. Je zajímavé, že se zdá, že tento vzorec tvoří praporek, což zvyšuje potenciál medvědího pokračování vpřed v kontextu předchozího pohybu BTC směrem dolů.

Čtyřhodinový cenový graf BTC/USD. Zdroj: TradingView

Medvědí vlajka se vyřeší, když cena pronikne pod spodní trendovou linii a klesne o výšku předchozího sestupného trendu. Použití stejného technického pravidla na pokračující cenové trendy bitcoinu přivedlo jeho červencový cíl dolů na 56 250 USD, což je asi o 8,5 % méně oproti současným cenovým úrovním.

Potenciál bitcoinu podstoupit zhroucení se dále zvyšuje díky dvěma silným úrovním odporu: 50-4H exponenciální klouzavý průměr (50-4H EMA; červená vlna) a klesající trendová linie. Oba jsou v souladu s horní trendovou linií praporku na úrovni kolem 62 000 USD.

Rozhodující prolomení této skupiny rezistencí by však mohlo zcela zneplatnit medvědí vlajku a nastavit cenu BTC směrem k 200-4H EMA (modrá vlna) na přibližně 65 000 USD.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...