Je sezóna altcoinů skutečně za dveřmi? Grafy tomu nasvědčují

0
BTC-zostrel-Altcoiny

Trh s alternativními kryptoměnami se stále neotřepal a zažívá dva roky trvající zimu. Hlavně při pohledu na páry alt/BTC můžeme vidět, jak moc jsou některé coiny pozadu. Některé už ze svého maxima padly o 90 %. Ceny těchto digitálních aktiv se dostaly na úrovně, kde vypadají velmi lákavě. Stále více traderů si proto myslí, že nás čeká sezóna altcoinů.

Obchodovat alty dnes vůbec není jednoduché. Tento trh je často nevypočitatelný a musíte sledovat výsledky nejen vůči dolaru, ale i vůči Bitcoinu, abyste zbytečně neztráceli. S hledáním ziskových obchodů vám pomůže naše video:

Sledujte BitLink a nenechte si ujít naše zpravodajství

Dominance Bitcoinu začala klesat

Jedním z argumentů podporujících tvrzení, že nás čeká altseason, je klesající dominance Bitcoinu. Ten už ze svého high 71,25 % klesl na 67 % a je možné, že bude pokračovat. Vůči kterým kryptoměnám však Bitcoin skutečně ztrácí?

BTC dominancia

No, Ethereum a XRP se docela drží a lowcap kryptoměny také velmi mírně stoupají. Většina už na grafu s Bitcoinem narazila na silné supporty. Je však otázkou, zda to bude stačit. Stále nám totiž chybí nějaký podstatný fundament, který by altem pomohl vystřelit. Čest výjimkám…

Twitter je bullish – altseason prý přichází!

Tradeři v poslední době na Twitter přidávají příspěvky, v nichž analyzují dominanci a pokoušejí se na základě grafu odhadnout další vývoj trhu.

Peddy Stash tento index pozorně sleduje již delší dobu:

Ve svém tweetu v podstatě predikuje, že BTC dominance již dosáhla svého vrcholu a nyní bude padat.

Crypto White Walker však dodává, že příští týden bychom ještě mohli otestovat 70 %.

Thrillmex upřesňuje, kam by až mohl index dominance v budoucnu padnout. Odhaduje to na 59 %, což by byl pokles o jedenáct procent z maxima.

TOP altcoiny mají proti Bitcoinu šanci

Faktem je, že největší altcoiny mají nyní proti Bitcoinu dobře našlápnuto. Ethereum již v páru s Bitcoin stoupá ze svého lokálního minima:

1D ETH/BTC - Coinbase Pro
1D ETH/BTC – Coinbase Pro

Kulaté dno vytváří dokonce i XRP:

1D XRP/BTC - Binance
1D XRP/BTC – Binance

I když ne všechny highcap coiny vypadají dobře. Fork BTC – Bitcoin Cash – stále klesá a nedávno zaznamenal významný propad:

1D BCH/BTC - Kraken
1D BCH/BTC – Kraken

Ale to je v pořádku. Trh se pouze čistí a na výsluní vycházejí projekty s reálným fundamentem a ten bohužel Bitcoin Cash nemá. Právě naopak. Kvůli toxické minulosti tohoto coinu ho lidé neradi používají.

Naše rada zní takto:

Pokud chcete využít příležitost a vydělat na případné sezóně altcoinů, klidně. Investujte však do kvalitních projektů a udělejte si menší průzkum, než někam dáte peníze. Počítejte s možností, že se stane přesný opak. Měli byste být připraveni na všechny možnosti. Sledujte kanál BitLink, kde několikrát týdně rozebíráme trh v naší show LIVE Trading 2.0.

LIVE Trading 2.0 – Facebook Libra sa rozpadá! Bitcoin stojí

avatar
  Subscribe  
Upozornit na