Jednoduchá strategie, která vám umožní vydělávat BTC a je vhodná i pro začátečníky

ZDROJ:KRYPTOMGAZIN.SK

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Pokud se rozhodnete obchodovat s kryptoměnami, máte dvě možnosti, ze kterých si musíte vybrat. První možností je hromadit zisk v nějaké fiat měně, například EUR, USD a podobně. Druhou možností je obchodovat vůči BTC a zisky hromadit právě v Bitcoinu. Dnes se podíváme na jednoduchou metodu, pomocí které můžete hromadit své BTC.

Jednoduchý princip

V první řadě je nutné uvést, že tato metoda je nejúčinnější právě v bull runu, konkrétně v období, kdy klesá dominance Bitcoinu a altcoiny prudce rostou. Jak již vyplývá z nadpisu, tato metoda vám pomůže hromadit BTC, takže pokud plánujete dlouhodobě držet kryptoměny, toto je vhodná volba. Jen připomenu, že se jedná o velmi jednoduchou metodu, která může zkušeným obchodníkům a traderům připadat primitivní. Cílem tohoto článku je však umožnit (nejen) nováčkům začít obchodovat a držet se nějaké rozumné strategie.

Lákají vás deflační “meme / moon” kryptoměny? Tato fakta vás od toho určitě odradí

Krok 1 – Kryptoměny s nízkou kapitalizací

Od začátku tohoto roku mnohé kryptoměny stouply i o 1 000 % vůči dolaru, což je přibližně třetina až polovina vůči BTC. Jedná se tedy o růst stovek procent a právě v takovém období je nejvhodnější použít tuto strategii.

Obecně platí, že čím nižší je tržní kapitalizace dané kryptoměny, tím větší prostor pro růst má. Z tohoto důvodu je proto vhodné v žebříčku kryptoměn hledat kryptoměny od 50. místa níž. Ideální jsou kryptoměny okolo 100. až 200. příčky.

Krok 2 – Rozbor vytipovaných kryptoměn

Až si najdete nějaké kryptoměny, které se vám zamlouvají, je čas trošku si “zašpinit si ruce” a zkoumat je. Musíte dávat pozor na následující kritéria:

  • Daná kryptoměna má omezené množství tokenů a nelze toto konečné číslo překročit
  • Většina tokenů této kryptoměny by již měly být v oběhu a neměly by být drženy ve velkém množství vývojáři nebo jinými třetími stranami
  • Měly by mít nízkou míru inflace
  • Je ideální aby byly přidány na nějaké větší známé krypto burze, což jim zvyšuje kredit a také objemy

Všechny informace uvedené výše můžete najít přímo na webu dané kryptoměny, případně na stránce Coinmarketcap. Pokud si najdete kandidáty, kteří splňují tyto podmínky, můžeme jít dál.

Mohlo by vás zajímat: Polkadot parachain aukce – Skvělá příležitost, jak vydělat na kvalitních projektech?

Krok 3 – Technická analýza

V tomto kroku je třeba podívat se na graf dané kryptoměny. V tomto případě je však lépší zjistit si i názory jiných lidí, kteří tomu možná rozumí víc.

Pokud nemáte žádné zkušenosti s obchodováním a technickou analýzou, můžete využít web Tradingview. Na horní liště napíšete, jaký pár vás zajímá – například EGLDBTC – a vyjedou vámi vybrané páry. Následně kliknete na tlačítko “Ideas” a zobrazí se vám analýzy různých lidí na konkrétní pár. Je dobré dívat se primárně na analýzy populárních lidí, kteří mají hodně sledovatelů.

Toto je však nejkritičtější část celé této strategie. Ve zkratce je však důležité se dívat hlavně na to, zda se daná kryptoměna obchoduje na silném dlouhodobém supportu, od kterého by se následně mohla odrazit nahoru.

Přístup do naší VIP skupiny, k signálům a kurzům obchodování nyní nabízíme se slevou 50 %, tak neváhejte a využijte ji. Akce platí do konce velké noci!

>>> Získejte Trading11 signály , analýzy a kurzy <<<

STRATEGIE, Jednoduchá strategie, která vám umožní vydělávat BTC a je vhodná i pro začátečníky, TRADING11

Krok 4 – Fundamentální analýza

Zde se opět musíte vrátit na weby daných kryptoměn, jejich telegram / twitter účty, a podívat se jestli je nečekají v blízké době nějaké významné události, které by mohly zvýšit jejich cenu. Obecně se mezi takové události považují:

  • Airdrop
  • Spuštění vlastní sítě (mainnet)
  • Oznámení významných spoluprací / partnerství

Krok 5 – Strategie pól na pól

Pokud se do úzkého výběru dostaly nějací adepti, kteří splnily všechny výše uvedené podmínky, můžeme přejít přímo k samotné strategii. Ta je v podstatě velmi jednoduchá, až primitivní. Opět ještě jednou zdůrazňuji, že tato strategie je funkční při bull runu, kdy kryptoměny běžně dělají zisky ve výši stovek procent v krátkém časovém úseku.

Celsius Wallet: Získávejte odměny za držení BTC, ETH, USDT a mnoha jiných bez rizika (+ BONUS 70 USD)

Samotná strategie spočívá v tom, že nakoupíte danou kryptoměnu na nějaké vhodné cenové úrovni. První prodej si nastavíte na 100 % profitu (právě kvůli takto vysoko nastavenému profitu je tato strategie vhodná při bull runu, kdy jsou takové zisky běžné) od bodu vstupu a nastavíte prodej poloviny prostředků. Další prodej opět nastavíte o dalších 100 % vyše a zadáte na prodej polovinu z té poloviny zbývajících prostředků a tak dále.

Tímto si zajistíte to, že pokud se daná kryptoměna zcela odtrhne z řetězu a poroste až nesmyslně vysoko, nebudete smutně koukat se slzami v očích, že jste všechno prodali mnohem niž, než kam to reálné doletělo. Pokud se vám podaří trefit váš první cíl – prodej polovinu tokenů za 100 % zisk, znamená to, že máte zpět celý vklad a dále už jen profitujete bez rizika.

Na obrázku níže vidíte vstup a cenové úrovně po stovkách procent. Navíc tento graf byl podpořen bullish divergencí, což znamená, že ačkoliv cena klesala, RSI pomalu rostlo.

STRATEGIE, Jednoduchá strategie, která vám umožní vydělávat BTC a je vhodná i pro začátečníky, TRADING11

Mohlo by vás zajímat: NÁVOD na staking EGLD – Úročte své kryptoměny bez rizika za 20 % ročně!

Shrnutí

Každé obchodování by mělo mít nějakou hlavu a patu. Pomocí této strategie nebudete mít výčitky a dilemata s nastavováním profit targetu a podobně. Na místě je argument, že čemu mi je taková strategie v bull runu, kdy roste všechno a je jedno co koupím? To je pravda jen částečně. Díky podrobnému rozboru kryptoměn si umíme vytipovat nejpravděpodobnější adepty. Rovněž si umíme nastavit pevně dané limity na profit a ušetříte si tak spoustu času i nervů.

Opět připomínám, že tato strategie je určena primárně pro začátečníky. Zkušení obchodníci samozřejmě sledují desítky různých indikátorů a jiných ukazatelů. Začátečníkům však umožní držet si nějaké pevně dané cíle, které omezí jejich případnou chamtivost, která je právě u začátečníků velmi častým jevem.

Je tu samozřejmě i riziko – vybraná kryptoměna nebude růst, ale bude klesat. Tehdy je důležité udělat si extra rozbor všech faktorů a zvážit, zda je její držení z dlouhodobého hlediska i tak profitabilní, případně je lepší prodat ve ztrátě.

Neriskujte, přenechte obchodování robotům

Pokud si netroufáte na obchodování, máte k dispozici alternativu v podobě automatických trading botů, kteří obchodují za vás. Jen si jednoduše nastavíte v šabloně hodnoty a hotovo – odteď už všechno za vás provádí bot a vy jen sledujete zisky. Připravili jsme pro vás 2 články, ve kterých se dozvíte jakou investiční strategii využívá robot, jak si takového robota nastavit a také uvidíte i reálnou statistiku pro lepší přehled.

První článek: Úspěšná investiční strategie DCA – nechte roboty obchodovat za vás!

Druhý článek: RECENZE + NÁVOD – Podívejte se, jak jednoduše nastavit trading bota + statistika zisků

BONUS: Stálý profit bez ohledu na cenu? Při nastavení SHORT + LONG robota na jednom páru ano!

STATISTIKA ZISKŮ ZA FEB / MAR: Přehled trading botů za únor a březen – Statistika, nejčastější otázky, vhodné páry a recenze