Jihokorejští investoři se chystají žalovat Do Kwona za podpod

Share This Post

Jihokorejská právnická firma LKB & Partners se údajně chystá žalovat spoluzakladatele a generálního ředitele společnosti Terraform Labs Do Kwona za podvod, a to jménem finančně poškozených investorů po kolapsu blockchainu Terra v minulém týdnu.

Do Kwon čelí žalobě 

Zdá se, že katastrofální imploze Terra se rozšířila mimo kryptotrh až do soudního systému Jižní Koreje.

Podle středeční zprávy místního outletu Munhwa Ilbo plánují jihokorejští investoři, kteří utrpěli ztráty z náhlého kolapsu Terra, žalovat spoluzakladatele a generálního ředitele Terraform Labs Do Kwona za podvod. Podle zprávy se dotčení investoři snaží o dočasné zabavení jeho majetku. Kim Hyeon-Kwon, partner v LKB & Partners – přední jihokorejské advokátní kanceláři zastupující investory – řekl místním novinám, že firma pracuje na podání policejního oznámení proti CEO společnosti Terra před Seul Metropolitan Police Agency.

„Uvnitř advokátní kanceláře jsou spříznění investoři a my plánujeme podat stížnost na generálního ředitele Kwona u Finanční vyšetřovací jednotky Soulské metropolitní policejní agentury,“ řekl Munhwa Ilbo. 

Podle zprávy firma také plánuje příští týden podat žádost Úřadu státního zastupitelství jižního okresu Soul, aby požádala o dočasné zabavení Kwonova majetku.

Chatování na sociálních sítích a četné zprávy z místních médií naznačují, že Kwon a další spoluzakladatel společnosti Terra, Daniel Shin, mohou čelit mnoha soudním sporům v Jižní Koreji od několika dalších skupin investorů. 

Komunita žádá o spuštění ekosystému Terra bez účasti firmy

Terraform Labs, která byla založena za účelem spuštění Terra, se od té doby vypořádává s následkem, přičemž někteří fanoušci Terra volají po spuštění nového ekosystému bez účasti firmy.

Společnost také zůstala bez interní právní rady, jelikožjejí interní tým složený z Marca Goldicha, Lawrence Floria a Noaha Axlera po implozi Terra odstoupili. LinkedIn profily tří právníků naznačují, že všichni přestali pro společnost pracovat někdy v květnu. 

Kromě toho, že se Kwon postaví před soud investorům LUNA a UST, bude pravděpodobně muset také vysvětlit debakl Terra před jihokorejským parlamentem. 

Related Posts

Bankový gigant JPMorgan hovorí, že zrútenie bitcoinu a kryptomien môže byť krátkodobé – tu je dôvod

JPMorgan, gigant finančných služieb, hovorí, že najnovšie zrútenie trhu...

El Salvador dnes nakoupil 80 dalších bitcoinů

Podle tweetu prezidenta středoamerické země Nayiba Bukeleho dnes Salvador...

SEC zamietla žiadosť o Grayscale Bitcoin ETF, spoločnosť zodpovedá žalobou!

SEC potvrdila svoj anti-krypto postoj tým, že odmietla vysoko...

[SPRÁVY] • Samsung začne vyrábať čipy pre ťažbu bitcoinov • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bolo to práve počas uplynulého...

Napriek prepadu stále neexistuje aktívum s lepším risk/reward pomerom ako bitcoin, hovorí populárny analytik

Populárny krypto analytik porovnáva výnosy tradičnej investičnej triedy s...

[SPRÁVY] • Súd nariadil likvidáciu spoločnosti Three Arrows Capital • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bitcoin sa minulý týždeň pokúsil...