Jihokorejští investoři se chystají žalovat Do Kwona za podpod

Share This Post

Jihokorejská právnická firma LKB & Partners se údajně chystá žalovat spoluzakladatele a generálního ředitele společnosti Terraform Labs Do Kwona za podvod, a to jménem finančně poškozených investorů po kolapsu blockchainu Terra v minulém týdnu.

Do Kwon čelí žalobě 

Zdá se, že katastrofální imploze Terra se rozšířila mimo kryptotrh až do soudního systému Jižní Koreje.

Podle středeční zprávy místního outletu Munhwa Ilbo plánují jihokorejští investoři, kteří utrpěli ztráty z náhlého kolapsu Terra, žalovat spoluzakladatele a generálního ředitele Terraform Labs Do Kwona za podvod. Podle zprávy se dotčení investoři snaží o dočasné zabavení jeho majetku. Kim Hyeon-Kwon, partner v LKB & Partners – přední jihokorejské advokátní kanceláři zastupující investory – řekl místním novinám, že firma pracuje na podání policejního oznámení proti CEO společnosti Terra před Seul Metropolitan Police Agency.

„Uvnitř advokátní kanceláře jsou spříznění investoři a my plánujeme podat stížnost na generálního ředitele Kwona u Finanční vyšetřovací jednotky Soulské metropolitní policejní agentury,“ řekl Munhwa Ilbo. 

Podle zprávy firma také plánuje příští týden podat žádost Úřadu státního zastupitelství jižního okresu Soul, aby požádala o dočasné zabavení Kwonova majetku.

Chatování na sociálních sítích a četné zprávy z místních médií naznačují, že Kwon a další spoluzakladatel společnosti Terra, Daniel Shin, mohou čelit mnoha soudním sporům v Jižní Koreji od několika dalších skupin investorů. 

Komunita žádá o spuštění ekosystému Terra bez účasti firmy

Terraform Labs, která byla založena za účelem spuštění Terra, se od té doby vypořádává s následkem, přičemž někteří fanoušci Terra volají po spuštění nového ekosystému bez účasti firmy.

Společnost také zůstala bez interní právní rady, jelikožjejí interní tým složený z Marca Goldicha, Lawrence Floria a Noaha Axlera po implozi Terra odstoupili. LinkedIn profily tří právníků naznačují, že všichni přestali pro společnost pracovat někdy v květnu. 

Kromě toho, že se Kwon postaví před soud investorům LUNA a UST, bude pravděpodobně muset také vysvětlit debakl Terra před jihokorejským parlamentem. 

Related Posts

Axie Infinity pumpuje 24 % za 24 hodin

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami po týdnech nejistoty po...

Cardano ako najrozvíjanejšie kryptoaktívum

Skvelá správa pre všetkých fanúšikov projektu Cardano! Podľa údajov...

Bývalá Sberbank integruje Metamask do svojej blockchainovej platformy

Najväčšia ruská banka Sber, predtým známa ako Sberbank, pokračuje...

Bitcoin je na „ceste k bezvýznamnosti“, varuje Európska centrálna banka

Predstavitelia Európskej centrálnej banky (ECB) sa rozhodne postavili proti...

Sam Bankman-Fried popiera v súvislosti s FTX akékoľvek pochybenie

Po krachu kryptoburzy FTX poskytol bývalý generálny riaditeľ Sam...