Analytici si všímajú paralely s marcom 2020, bude to tento rok inak?

Share This Post

Analytici na krypto aj tradičných trhoch zaznamenali niektoré prekvapivé podobnosti medzi nedávnym poklesom a poklesom spôsobeným pandemickou panikou v marci 2020.

Skutočnou otázkou je, či ide o začiatok väčšieho poklesu, alebo či dôjde k výraznému odrazu ako v roku 2020, ktorý viedol k rozšírenému býčiemu behu na krypto aj akciových trhoch.

Anthony „Pomp“ Pompliano

Podcaster a autor The Pomp Letter Anthony „Pomp“ Pompliano je (ako obvykle) na permabull strane a v stredu tweetoval, že od 1. marca 2020, keď jeden bitcoin stál asi 8 545 dolárov, bitcoin vzrástol o 340 %.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Robert Kiyosaki: bitcoin vstupuje do brutálnej medvedej búrky, ale nakoniec vyhrá

Raoul Pal

Medzi tých, ktorí dúfajú v obrat, patrí aj generálny riaditeľ investičnej spoločnosti Real Vision Raoul Pal, ktorý verí, že trhy s bitcoinmi maľujú vzor, ​​ktorý má rovnaké rysy, ako mal krach v marci 2020.

Vo svojej piatkovej epizóde Raoul Pal Adventures in Crypto Pal vysvetlil, že s poklesom ceny minulý týždeň mohol bitcoin „zostreliť priamo“ dno súčasnej klinovej formácie a teraz je v rozmedzí, ktoré nakoniec povedie k ďalšiemu rastu ceny. Povedal:

“PRESNE TAKÝ VZOR SME MALI V MARCI 2020.”

COVID-19 a možná podoba trhu

Dňa 12. marca 2020 investori v panike predali mnoho aktív, vrátane bitcoinov, v obave z toho, ako bude trh ovplyvnený pandémiou COVID-19 a globálnymi obmedzeniami. V ten deň sa bitcoin podľa CoinGecko prepadol o 45 % zo 7 935 USD na 5 142 USD.

Súčasný pokles na tradičných trhoch viedol k strate 7,6 bilióna dolárov v trhovej kapitalizácii z technologického trhu Nasdaq, v podmienkach bez vplyvu inflácie, čo je viac ako bublina dot-com a výpredaje v marci 2020.

Crypto Fear and Greed Index v utorok klesol na 8 bodov, čo je najnižšia úroveň od marca 2020.

50-dňový kĺzavý priemer

50-dňový kĺzavý priemer (MA) finančných investícií, nehnuteľností a investícií do technológií sa blíži úrovniam prepredanosti, ktoré tu boli pred viac ako dvoma rokmi. V marci 2020 boli tieto úrovne 0, 0 a 1 v porovnaní s 2, 3 a 4 doteraz v máji, na základe údajov od Fidelity Investments. Riaditeľ globálneho Macroa Jurrien Timmer v stredajšom tweete označil marec 2020 za „jedno z najviac prepredávaných období v histórii trhu“.

Akciový trh

Managing partner The Future Fund Gary Black v utorok poukázal na to, že akcie Tesly sa obchodujú s 20-percentnou zľavou a dodal, že keď boli naposledy takto nízko, počas nasledujúcich 12 mesiacov vzrástli o 660 %.

Index S&P 500 tiež vykazuje podobnosti, pretože 12. mája zaznamenal 52-týždňové minimum na hodnote 3 930, v utorok sa potom vrátil späť na 4 088. Hlavný trhový stratég pre finančnú výskumnú spoločnosť LPL Research v stredajšom tweete poznamenal, že podobný manéver index naposledy urobil v marci 2020.

Bitcoin v nadmernej príležitosti

Analytik a autor spravodajcu Rekt Capital v utorok tweetoval, že BTC „vstupuje do obdobia nadmerných príležitostí“ na základe analýzy Log Channel, ktorá sa podľa neho podobá tomu, čo sa stalo v marci 2020. Nie je mu však jasné, či už sme na dne.

Záver

Kým sa obchodníci príliš vzrušia, je potrebné poznamenať, že trhové podmienky sú teraz veľmi odlišné, kvôli rastúcej inflácii a úrokovým sadzbám. Vtedy vlády reagovali bezprecedentnými podpornými balíčkami na podporu cien. Agentúra Reuters v sobotu  uviedla, že silné oživenie trhu v roku 2020 bolo podporené „bezprecedentným stimulom Fedu“.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Regulačné orgány EÚ využívajú nedávne situácie okolo Terra Luna na presadenie digitálneho eura

Zdroj: cointelegraph.com

Related Posts

Bankový gigant JPMorgan hovorí, že zrútenie bitcoinu a kryptomien môže byť krátkodobé – tu je dôvod

JPMorgan, gigant finančných služieb, hovorí, že najnovšie zrútenie trhu...

El Salvador dnes nakoupil 80 dalších bitcoinů

Podle tweetu prezidenta středoamerické země Nayiba Bukeleho dnes Salvador...

SEC zamietla žiadosť o Grayscale Bitcoin ETF, spoločnosť zodpovedá žalobou!

SEC potvrdila svoj anti-krypto postoj tým, že odmietla vysoko...

[SPRÁVY] • Samsung začne vyrábať čipy pre ťažbu bitcoinov • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bolo to práve počas uplynulého...

Napriek prepadu stále neexistuje aktívum s lepším risk/reward pomerom ako bitcoin, hovorí populárny analytik

Populárny krypto analytik porovnáva výnosy tradičnej investičnej triedy s...

[SPRÁVY] • Súd nariadil likvidáciu spoločnosti Three Arrows Capital • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bitcoin sa minulý týždeň pokúsil...