Robert Kiyosaki: bitcoin vstupuje do brutálnej medvedej búrky, ale nakoniec vyhrá

Share This Post

Bitcoin má za sebou tento rok horkosladkú cestu. Po silnom začiatku roka, ktorý nasledoval po impozantnom historickom maxime v novembri 2021, to s cenou bitcoinu od tej doby vyzerá ako na hojdačke. BTC teraz mieri do hlbokého údolia, pretože najväčšia kryptomena na trhu sa po páde z tohto týždňa prepadla o viac ako 50 %.

Cena bitcoinu včera klesla hlboko pod 30 000 dolárov a dostala sa až k 25 350 USD, čo znamená najnižšiu cenovú pozíciu od konca decembra 2020.

Mnohí obchodníci sú na pokraji zúrivosti, pretože sa domnievajú, že by sa situácia BTC mohla ešte zhoršiť, ak sa cene bitcoinu nepodarí prelomiť kľúčovú úroveň odporu. Posledný pokles ceny bitcoinu je spojený s masívnym výpredajom, a to v dôsledku niekoľkých faktorov vrátane obáv vyplývajúcich z krokov amerického ministerstva financií a Federálneho rezervného systému.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Jesse Powell: Ak bitcoin klesne na 20 000 USD, pôjdem all-in

Ostrá Kiyosakiho slová

Veľa významných osobností krypto scény sa vyjadruje k tomu, akým smerom sa cena bitcoinu vydá. Zatiaľ čo iní považujú tento nedávny nečakaný pokles ceny za opatrné znamenie, že by digitálne aktívum mohlo čakať kruté prebudenie, väčšina verí v odolnosť BTC a jeho schopnosti prežiť súčasnú medvediu búrku.

K tým druhým patrí aj americký podnikateľ Robert Kiyosaki, ktorý verí, že bitcoin je tu preto, aby zvíťazil. Milionár a autor slávnej knihy „Bohatý otec, chudobný otec“ sa na Twitteri vyjadril, že pohŕda americkú vládou, a zároveň podporil Bitcoin, aby sa odrazil od dna.

“Prečo BITCOIN ZVÍŤAZÍ? ODPOVEĎ: BITCOIN VYHRAJE, PRETOŽE AMERIKU VEDÚ 3 Bábky. Bábka #1 PREZIDENT BIDEN. Bábka #2 ministerka financií YELLENOVÁ. Bábka #3 PREDSEDÁ FEDU POWELL. VERÍM BITCOINU, NIE 3 Bábkam.”

Dňa 9. marca podpísal prezident Joe Biden exekutívne nariadenie, ktorým nariadil vláde, aby preskúmala riziká a prínosy kryptomien. Tento príkaz bol dlho očakávaným pokynom, ktorý otriasol kryptografickým priemyslom, a to aj kvôli rastúcim obavám regulačných orgánov po celom svete z kryptomenového priemyslu.

Regulácia a kroky Fedu

Mnohí hráči na trhu sa však domnievajú, že Bidenov nedávny krok nespôsobí nič iné ako rastúce napätie prejavujúce sa v cene bitcoinu a ďalších altcoinov, pretože Janet Yellenová, ministerka financií USA, v aprílovom prejave o kryptomenách a regulácii vyzvala k tvrdšiemu postoju voči kryptomenám.

“spotrebitelia BY MALI BYŤ CHRÁNENÍ PRED podvodmi BEZ OHĽADU NA TO, ČI SÚ AKTÍVA ULOŽENÉ V ROZVAHE ALEBO V DISTRIBUOVANEJ ÚČTOVNEJ knihe. PRANIE ŠPINAVÝCH PEŇAZÍ A ĎALŠIE NEZÁKONNÉ AKTIVITY BY MALI BYŤ POVAŽOVANÉ ZA NEZÁKONNÉ A NEZÁLEŽÍ NA TOM, ČI POUŽÍVATE ŠEKY, PREVODY ALEBO KRYPTOMENY.”

Predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell zachováva ku kryptomenám vlažný postoj. Powell sa v júli vyslovil za reguláciu stablecoinov a počas výpovede pred výborom pre finančné služby Snemovne reprezentantov USA odhalil plány Fedu na potenciálnu digitálnu menu centrálnej banky (CBDC).

Powell však nedávno ohlásil, že Federálny rezervný systém zvýšil úrokovú sadzbu o pol percentuálneho bodu, pretože sa snaží zmenšiť svoje portfólio aktív. Ide o najväčšie zvýšenie za posledných 22 rokov, čo je najväčšie zvýšenie za posledných 22 rokov.

Záver

Kiyosaki svojim vyhlásením, že Bitcoin zvíťazí, naznačuje, že vidí budúcnosť, kedy sa Bitcoin povznesie nad geopolitickú neistotu a bude sa mu dariť. Aj ja verím, že sa bitcoinu podarí odolať nepriazni osudu a úspešne prekonať akúkoľvek bariéru.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Kryptomenový mixér bol prvýkrát terčom sankcií USA – za rolu v axie infinity hacku

Related Posts

Hádka Jeffa Bezosa a prezidenta Joe Bidena ohľadom inflácie – Čo na to kryptokomunita?

Medzi Jeffom Bezosom a americkým prezidentom Bidenom sa rozpútala...

Rusko legalizuje kryptoměny pro platby, říká ministr

Od 1. ledna loňského roku jsou kryptoměny v Rusku...

Analytici si všímajú paralely s marcom 2020, bude to tento rok inak?

Analytici na krypto aj tradičných trhoch zaznamenali niektoré prekvapivé...

Jihokorejští investoři se chystají žalovat Do Kwona za podpod

Jihokorejská právnická firma LKB & Partners se údajně chystá...

Regulačné orgány EÚ využívajú nedávne situácie okolo Terra Luna na presadenie digitálneho eura

Mnohí budú považovať volatilitu vyvolanú útokom na algoritmicky podporovaný...

Do Kwon chce rozdělit blockchain Terra jako součást plánu obnovy

CEO a spoluzakladatel Terraform Labs Do Kwon formálně navrhl...