Kiyosaki: Zlato, striebro a Bitcoin môžu ochrániť vaše bohatstvo, ale nie vaše príjmy

Share This Post

Robert Kiyosaki, autor bestselleru o osobných financiách „Bohatý otec, chudobný otec“, komentoval súčasný stav trhu s kryptomenami, pretože sa stále prejavujú dopady kauzy FTX. Kauza viedla k tomu, že krypto aktíva, ako Bitcoin (BTC), nedokázali udržať kritické pozície a čelí tak hrozbe ďalšej korekcie.

Bitcoin za 10 000 USD?

Kiyosaki sa domnieva, že aj prípadný pokles Bitcoinu na úroveň okolo 10 000 USD by mal byť vzrušujúci namiesto znepokojujúci, a zároveň poznamenal, že ho súčasná trajektória ceny „neznepokojuje“, ako uviedol 11. novembra na Twitteri.

Kupujte zlato, striebro a Bitcoin

Kiyosaki vysvetľuje, že prepad ceny Bitcoinu ho neznepokojuje, pretože nie je obchodník, ale investor. Ďalej vyzdvihol fyzické zlato, striebro a Bitcoin ako význačné aktíva, do ktorých je vhodné investovať, a tiež kritizoval politiku Federálneho rezervného systému a ministerstva financií USA. Uvádza priamo, že vsádza proti Fedu, ministerstvu financií USA a Bidenovi, a naopak na zlato, striebro a Bitcoin.

Kiyosaki predpovedá krach finančných trhov

Kiyosaki je známy ako dlhodobý priaznivca Bitcoinu, hoci sa toto aktívum nachádza v medveďom trhu. Autor už skôr varoval pred blížiacim sa krachom finančných trhov a zároveň zdôraznil, že Bitcoin môže aj v takomto prostredí byť vankúšom.

Rozdiel medzi ochranou bohatstva a bezpečnosťou príjmov

Kiyosaki vyhlásil, že Bitcoin môže ochrániť bohatstvo, ale zdôraznil, že toto aktívum nezaručuje bezpečnosť príjmov. Podľa Kiyosakiho by prípadný krach na finančnom trhu bol dôsledkom politiky centrálnej banky, ktorá sa snaží zvládnuť prudko rastúcu infláciu.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: finbold.com

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...