Konečně se pohnul i Bitcoin – Dosáhl 57 500 dolarů! Takže už je rozhodnuto?

zdroj:kryptomgazin.sk
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Velikonoční akce! VIP, Signály a Kurzy, vše se slevou 50 %.

  • Trading11 VIP  – základní analýzy, týdenní streamy a postřehy ze světa kryptoměn
  • Trading11 Signály  – přístup do VIP, k tomu více streamů, LIVE chat na Discordu a hlavně signály na nákup a prodej (nejen) kryptoměn

Dnes je na trhu s kryptoměnami dobrá nálada. Po tom, co Ethereum dosáhlo nového historického maxima, se konečně pohnul i Bitcoin. 12. dní po historicky největším propadu (-7500 USD během hodiny) opět stoupá a dnes se již obchoduje za 57 000 dolarů. Hodnota Bitcoinu stoupla o 6,5 % z hodnoty 54 000 USD, kde konsolidoval v posledních týdnech.

O možném pohybu Bitcoinu jsme vás informovali ještě ráno v našem článku. Trh s deriváty Bitcoinu totiž dnes zaznamenal masivní expiraci opcí. Vypařily se kontrakty v celkové hodnotě 4,2 miliardy dolarů. Dnes také expirovaly ETH opce za $ 930 milionů.

1D BTC / USD - Bitstamp
1D BTC / USD – Bitstamp

Bitcoin konečně stoupl, rozhodnout se může už o víkendu

Analýza derivátového trhu naznačovala, že po této expiraci bude pravděpodobnější pokles, ale nakonec došlo k přesnému opaku. Vzestup BTC o 3000 dolarů dodal do trhu optimismus, ale zdaleka nemáme vyhráno.

Poslední víkendy byly na trhu s kryptoměnami pořádně krvavé. Byli jsme svědky propadů a dokonce i Bitcoin se dostal do dvouciferných červených čísel. Zatím se naštěstí dokázal udržet nad hladinou 50 000 USD, která je pro něj klíčová. Pokles pod ni by do trhu vnesl negativitu a strach ze začátku dlouhodobého downtrendu. Zároveň by vzniklo nižší minimum, což by potvrdilo otáčení trendu.

Po tak velké expiraci derivátů Bitcoinu se většinou skokově zvyšuje volatilita. To znamená, že vzniká možnost zajímavého růstu, ale i velkého propadu. Tento víkend bude pro Bitcoin klíčový. O víkendech jsou totiž většinou na trhu nižší obchodní objemy, což zvyšuje pravděpodobnost manipulací.

Může vás zajímat: Elon Musk pokračuje v hypovaní DOGE coinu a sám sebe označuje za “Dogefathera”

Duben končí, květen bude pro Bitcoin klíčový

Bude zajímavé sledovat, co se stane v následujících dnech. Nezapomínejme, že o půlnoci skončí duben. Čtyřikrát za sebou začátek nového měsíce přinesl do trhu pozitivitu a čtyřikrát Bitcoin dosáhl historického maxima. Možná, že přišel čas na změnu.

Jaký pohyb Bitcoinu očekáváte tento víkend?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Chcete nakupovat či prodávat Bitcoin? My doporučujeme používat burzu Binance, kde najdete široký výběr kryptoměn a nejlepší služby na trhu. Vytvořte si účet na Binance přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5 % na obchodní poplatky.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.