Kraken se vysmívá zákonodárcům, že kryptoměny označili za „hazard“

Share This Post

Samoregulační organizace CryptoUK a kryptoburza Kraken kritizovaly nedávnou zprávu skupiny britských zákonodárců, která navrhla, aby kryptoměny byly regulovány v podobném duchu jako hazardní hry.

Ve zprávě ze 17. května Výbor pro finance Dolní sněmovny „důrazně doporučil“, aby nekryté kryptoměny byly regulovány jako hazardní hry kvůli obavám z „významných“ spotřebitelských rizik spojených s třídou aktiv, jako je kolísání cen a nedostatek vnitřní hodnoty.

Stejné riziko, stejná regulace

Nakonec orgán vyzval k regulaci kryptoměn podle zásady stejné riziko, stejný regulační výsledek“.

Tento krok se místním hráčům nelíbil, zejména vzhledem k tomu, že se předpokládá, že Spojené království směřuje k tomu, aby se stalo progresivním krypto centrem.

V prohlášení ze 17. května organizace CryptoUK tvrdila, že „přijetí tohoto přístupu nebude brát v úvahu nuance tohoto sektoru a skutečné příležitosti pro vnitřní investice a růst pro ekonomiku Spojeného království jako celek“.

„Žádná jiná globální jurisdikce nepřijala tento přístup, a pokud jde o MiCA v EU, musíme k regulaci v tomto odvětví zaujmout na míru šitý přístup, abychom zajistili, že se Spojené království nestane nepřátelským prostředím pro podniky, které zde mají sídlo.“

Organizace také navrhla, že takový přístup může nakonec vést k tomu, že spotřebitelé ve Spojeném království budou hledat offshore kryptoplatformy, se kterými by se mohli připojit, což je podle ní „zcela proti cíli chránit tyto spotřebitele prostřednictvím regulace“.

Reakce kryptoburzy Kraken

Společnost Kraken ve svém prohlášení zdůraznila, že „zásadně“ nesouhlasí se „závěrem ministerstva financí, že kryptoaktiva nemají žádnou vnitřní hodnotu“.

„Je politováníhodné, že výbor nepodporuje příležitost, kterou má Spojené království, a to být skutečným globálním lídrem v našem rychle se rozvíjejícím odvětví.“ Uvedla firma a dodala:

„Návrh výboru, že by kryptoaktiva měla být regulována jako produkty hazardních her, je zavádějící a pro spotřebitele ve Spojeném království zcela nevhodný.“

Společnost dále argumentovala tím, že nejen že „návrh uniká účelu a potenciálu této technologie“, ale uvedla, že ochrana hazardních her nenabízí stejné záruky jako regulace finančních služeb.

Ztráta zisků z daní

CryptoUK poukázala na potenciální ztrátu daně z kapitálových výnosů, pokud by obchodování s kryptoměnami bylo považováno za hazard:

„Hazardní hry jsou osvobozeny od daně z kapitálových výnosů. Přeje si vláda Spojeného království vyloučit desítky milionů liber z daňových příjmů ze zisků z nákupu a prodeje nekrytých kryptoaktiv?

Závěr

Konkrétní rozsah, v jakém by byly kryptoměny regulovány „jako hazardní hry“, ministerstvo financí nedefinovalo; zpráva však doporučila zavedení přísné regulace a pokynů týkajících se ochrany spotřebitele, boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...