Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Share This Post

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v Evropské unii, protože má vstoupit v platnost nařízení o trzích s krypto-aktivami (MiCA). 

Podle zprávy Bloomberg ze 17. května Kraken „aktivně přezkoumává“ plány, aby byly v souladu s nadcházejícím rámcem MiCA. Nařízení bude uplatňováno ve dvou fázích: pravidla platná pro stablecoiny (s odkazem na aktiva nebo ART a tokeny elektronických peněz nebo EMT) vstoupí v platnost 30. června 2024, zatímco pravidla platná pro poskytovatele krypto služeb vstoupí v platnost dne 30. prosince 2024.

„Plánujeme absolutně všechny eventuality, včetně situací, kdy je prostě neudržitelné uvádět konkrétní tokeny, jako je USDT.“

V reakci na poznámky Krakena Tether údajně uvedl, že očekává, že se burzy „správně zaměří na likviditu v eurech pro evropské zákazníky a zároveň zachovají USDT jako řešení řešení pro vstup a výstup.

Nařízení MiCA

Nařízení MiCA nepoužívá termín „stablecoin“, ale ART a EMT jsou oba typy stablecoinů, které může Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) považovat za „významné“ na základě stanoveného souboru kritérií. U větších stablecoinů, jako je USDT, jsou transakce omezeny na 200 milionů eur za den.

Generální ředitel společnosti Tether, Paolo Ardoino, nedávno kritizoval evropské nařízení a řekl, že společnost nemá v úmyslu být regulována podle MiCA. Konkrétně Ardonio zmínil požadavek, aby 60 % rezerv stablecoinů bylo na hotovostních vkladech u několika bank.

„V Evropě tento typ podnikání akceptuje jen velmi málo bank. Už teď je velmi obtížné získat jen jednu!“ poznamenal Ardoino v rozhovoru. V době psaní tohoto článku má USDT současnou tržní kapitalizaci 111,2 miliardy USD s globálním objemem obchodování 61,24 miliardy USD.

Další kryptoburza, OKX, udělala podobný krok v březnu a ukončila podporu pro obchodní páry USDT v Evropském hospodářském prostoru, aby vyhověla nadcházejícím pravidlům.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...