Kryptoměny dnes pokračují v propadu, medvědi ale už očividně ztrácejí sílu

zdroj:kryptomagazin.sk

Trh s kryptoměnami dnes opět klesl, i když některé altcoiny jdou proti proudu. XRP, THETA, Theta Fuel, IOTA či Bitcoin SV vzrostly o desítky procent a posunuly se na vyšší příčky v žebříčku tržní kapitalizace. Právě zmiňovaná THETA se posunula do TOP 10.

Bitcoin klesl o 5,5 % a v době psaní tohoto článku se obchoduje pod supportní hladinou 55 500 dolarů. Zdá se, že trh zaznamenal proražení stoupající trendové linie a část traderů očekává další propad, což snižuje cenu. Také jsme zaznamenali zvýšenou prodejní aktivitu velryb.

Přečtěte si naši nejnovější analýzu: Bitcoin (BTC) má konečně před průrazem?

Volatilita na trhu s kryptoměnami se snižuje a medvědi ztrácejí sílu

4h BTC / USD - Bitstamp
4h BTC / USD – Bitstamp

Jak jsme vzpomínali před týdnem na streamu, Bitcoin pravděpodobně klesne až na 52 000 dolarů. Tam se posledně nacházel v prvním březnovém týdnu ještě před tím, než dosáhl aktuálního historického maxima.

Je zajímavé sledovat, jak se na trhu snižuje volatilita. Každý cenový propad je o něco pomalejší, než ten předchozí a trh začíná respektovat technické hladiny, kde je vyšší likvidita.

Akciové trhy udávají hlavní směr trhu

Bitcoin v poslední době slouží jako kanárek pro akciové trhy. Je citlivější na kapitálové toky, a tak často s mírným předstihem ukazuje další pohyby. Stále platí, že pokud velké indexy, jako jsou Dow Jones nebo S & P 500, nerozběhnou další bullrun, tak Bitcoin bude konsolidován na aktuálních hodnotách.

S & P 500
S & P 500

Index S & P 500 minulou středu sice vytvořil nové historické maximum, ale pak opět klesl a Bitcoin samozřejmě s ním. V podstatě je třeba počkat, až zafunguje 1900 miliardový ekonomický stimulus od americké vlády, investoři získají důvěru v trhy a hodí něco i do Bitcoinu, jako spekulativní investici.

Aktivita altcoinů je dobrým znamením

Jak jsme vzpomínali na začátku článku, některé altcoiny přestaly respektovat hlavní směr trhu a vydaly se vlastní cestou. Krypto investoři nyní mají spoustu peněz a hledají menší coiny, na kterých by mohli vydělat. Třeba sledovat novinky ze světa kryptoměn.

Každé oznámení, forky či události nyní májí na krypto velký vliv. Zatímco Bitcoin konsoliduje, ostatní coiny bojují o pozornost. Ten, který jí získá nejvíce, bude chvilku stoupat. Momentálně však nemůžeme čekat nějaké obrovské zisky v řádech stovek procent.

Pokud se zajímáte o altcoiny, určitě doporučujeme přečíst si tento článek: