To najdôležitejšie z Warrenovho výročného listu akcionárom Berkshire Hathaway

Share This Post

Warren Buffet – legendárny obchodník, ktorý vďaka svojím schopnostiam vytvoril jednu z najväčších obchodných spoločností na svete. Berkshire Hathaway spravuje portfólio firiem, komodít, akcií a fiatu s celkovou hodnotou presahujúcou 700 miliárd dolárov.

Warren Buffet – každý rok vydáva list akcionárom, v ktorom zhrnie predchádzajúcich 12 mesiacov a naznačí, akým smerom sa spoločnosť bude uberať v nasledujúcom období. Prvýkrát po viac než 30 rokoch však tento list neobsahuje jednu dôležitú metriku – cenu jednej akcie (je to cca 302 000 $).

Buffet o podhodnotených akciách Berkshire Hathaway

Warren totiž tvrdí, že v súčasnosti sú akcie jeho spoločnosti výrazne podhodnotené. Je náročné odhadnúť ich presnú hodnotu, keďže väčšina portfólia sa skladá z podielov vo firmách, ktoré reálne fungujú a vytvárajú zisk. Tieto spoločnosti však väčšinou nie sú na burze.

Podľa Warrena je spoločnosť nútená na papieroch uvádzať nižšiu hodnotu týchto firiem. Verí, že ich vnútorná hodnota je v skutočnosti vyššia.

Môže vás zaujímať: Analýza indexu Dow Jones Industrial Average – Brzy dojde na lámání chleba

Berkshire bude skupovať vlastné akcie

Spoločnosť Berkshire Hathaway bude v roku 2019 skupovať svoje vlastné akcie od investorov. Nakupovať ich bude za vyššiu cenu, než aká je udávaná na burze (momentálne 302 000 $), ale za nižšiu, než „vnútornú cenu“ jednej akcie tak, ako ju odhaduje Warren a jeho team.

$112 miliárd pôjde do akcií, ktoré sa obchodujú burze

Warren Buffet v liste zodpovedal aj najväčšiu otázku svojich investorov – čo bude robiť so 112 miliardami dolárov, ktoré momentálne drží vo fiate? Warren niekoľko rokov zhromažďoval toto obrovské množstvo peňazí. Prečo? Nuž, podľa jeho slov nie je čo nakupovať.

„Všetky spoločnosti, ktorých vnútorná hodnota by mala v dlhodobom horizonte stúpať, sú teraz veľmi nadhodnotené.“

Inak povedané, Warrenovi sa teraz nechce nič nakupovať, pretože verí, že v budúcnosti bude môcť nakúpiť lacnejšie. Preto svoj masívny bankový účet preklopí do akcií, ktoré sa dajú obchodovať na burze. Jedným dychom však dodáva:

„Toto nie je signál na vstup do trhu! Ja neviem, ako na tom budú akcie o týždeň alebo o mesiac. V tomto nemám expertízu!“

Spoločnosť Berkshire Hathaway chce týmto krokom odstrániť masívny trecí bod s jej investormi, ktorí považujú držanie fiatu za zlú investíciu. Predsa len, doláre strácajú približne 3-4% hodnoty ročne kvôli inflácii!

Čo čítať ďalej?

Analýza akcií společnosti Apple – Korekce propadu zatím pokračuje

Zdroj:
yahoo.finance.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...