Navzdory růstu ceny zájem o BTC zůstává podle Google Trends nízký

Google Trends ukazuje nízký zájem o BTC.
Google Trends ukazuje nízký zájem o BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Shawn.ccf
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Navzdory nedávnému velkému pohybu ceny BTC trendy Google ukazují, že obecný zájem o kryptoměnu je stále nízký. Trendy Google pro hledaný výraz “Bitcoin” vykazují nízký zájem.

BTC nedávno zaznamenal prudký nárůst, když cena poprvé od května překročila hranici 55 000 dolarů. Navzdory takovému nárůstu však trendy Googlu odhalují jiný obraz o všeobecném zájmu o kryptoměnu. Zde je nejnovější graf zájmu v průběhu času pro hledaný výraz “Bitcoin”:

Trend vyhledávání pojmu Bitcoin.
Trend vyhledávání pojmu Bitcoin. Zdroj: Google Trends

Jak ukazuje graf, zájem o Bitcoin je v současnosti ve srovnání s počátkem trendu v 2021 velmi nízký. Grafy trendů Googlu zobrazují tyto hodnoty zájmu vzhledem k období, v němž měl hledaný výraz největší popularitu. Tato nejvyšší hodnota se považuje za 100 a všechny ostatní hodnoty se vzhledem k tomu vypočítají. Zájem 50 by například naznačoval, že období mělo polovinu popularity ve srovnání s vrcholem.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Může tě zajímat: Miliardář a bitcoinový optimista Chamath Palihapitiya věří, že Bitcoin nahradil zlato!

Je zájem o BTC nízký?

Při bližším pohledu na graf je zřejmé, že BTC měl největší zájem v období 16. května. Popularita v lednu a únoru byla také vysoká a hodnota zájmu dosahovala více než 80 bodů. Aktuální hodnota podle Googlu je však jen kolem 31, nižší než na začátku září.

Zde je několik dalších zajímavých údajů, tentokrát popularita filtrovaná podle regionů, nikoli podle času:

TOP 5 zemí s hledáním pojmu Bitcoin.
TOP 5 zemí s hledáním pojmu Bitcoin. Zdroj: Google Trends

Není překvapením, že Salvador je na prvním místě v seznamu, protože národ nedávno přijal kryptoměnu jako zákonné platidlo. USA jsou v současnosti zařazeny až na 23. místo.

Co znamenají tyto trendy?

Důležitá věc, kterou tyto trendy Googlu ukazují, je, že v současnosti je o Bitcoin relativně malý zájem. Nedávný růst, kde BTC poprvé za pět měsíců překročili 55 000 dolarů, nebyl dostatečnou jiskrou na opětovné spuštění obecné popularity mince.

Také to znamená, že tento nárůst cen Bitcoin je většinou způsoben starými penězi. Protože nedostatek nového zájmu by znamenal i nedostatek čerstvých peněz padajících do kryptoměny.

Je pravděpodobné, že se graf trendů Google brzy změní, pokud BTC bude takto pokračovat, a všechny nové peníze, které pak přijdou, by ho mohly dostat do nových výšin. Na druhé straně, pokud se zájem v budoucnu nevzbudí, cena Bitcoinu by mohla místo toho opět klesnout.

Přečti si také: Kryptoměny jsou stále klíčem k ilegalitě – Europol zřejmě zadržel členy gangu Revilla!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.