Nejnáročnější strategie obchodování, s jakou jste se kdy setkali – Managování pozice – Deník 13. týden

Share This Post

Poslední článek, který bude zaměřen na money management (slibuji). Bude se však týkat těch, kteří jsou v tomto oboru nejpovolanější. Jde tedy o experty a odborníky, kteří si svou pozici umí sami zmanagovat. Avšak tento článek je poučný i pro všechny nováčky, protože jim může ukázat strategie, ke kterým by se za jistý čas mohli dostat.

Co je managování pozice?

V jednoduchosti řečeno, je to přesně to, co si myslíte. Jde o starání se o svou pozici do posledního detailu. Ne že by o to u ostatních strategií nešlo. Avšak managování pozice znamená, že kromě toho, že nemáte stoploss a dokupujete danou kryptoměnu, tak ji stejně i prodáváte. To je největší rozdíl mezi žebříkováním a managováním pozice.

Znamená to, že na rozdíl od žebříkování vám při vypořádání pozice nikdy nemohou dojít peníze (pokud to samozřejmě děláte správně). Pokud si například v případě růstu nastavíte různé vstupy do trhu, tak postupně nejenže dokupujete (při snižování ceny), ale i prodáváte při různých výkyvech nahoru. Tím si automaticky zajišťujete i zisky.

Výhody a nevýhody managování pozice

Velkou výhodou této strategie je, že vám přináší obrovskou flexibilitu. Rovněž vás nemusí zajímat stoploss hunty. Rovněž platí to, co jsem zmínil výše. Kapitál vám nemůže dojít (pokud víte, co děláte) a ideálně se vám navyšuje.

No a teď nevýhody, kterých je opravdu hodně. Při tomto typu money a risk managementu musíte být opravdu rychlí, pohotoví, zkušení a přesní. Rovněž musíte být emočně připraveni na trading, musíte mít vytříbenou trpělivost a musíte být schopni přijmout odpovědnost za svá rozhodnutí. Ve zkratce to znamená, že musíte být expert.

Pomůcka, která může ochránit váš kapitál

0.236 Fibonacci Level. Při tomto typu managování pozice si všichni povinně musíte zapsat toto číslo a Fibonacci Level, který je zcela klíčový. Až v 95 % jde totiž korekce níže než tento level. Právě proto je tento level ideální na vstupy a výstupy při této strategii. Jde tedy o klíčový level, který posune váš trading o úroveň výše.

Závěr

No a touto částí bychom skončili druhou část našeho kurzu. Ta se týkala psychologie, money managementu a risk managementu. Poslední část už bude pouze „oddechovka“. Řekneme si v ní o různých Twitter a tradingview účtech, které je třeba sledovat, o platformě 3Commas, recenzích brokerů nebo směnáren, na něž se podíval profesionální trader Jakub Kralovanský.

Co číst dál?

Indikátor, ktorý používa každý obchodník na svete – Fibonacci Retracement – Denník 5. týždeň

 

Related Posts

Americký senátor a bitcoinový hater obvinený z úplatkárstva a korupcie

Senátor Spojených štátov Bob Menendez, dlhoročný nepriateľ bitcoinu (BTC)...

Huobi Global hacknut! Zmizelo 7,9 milionu dolarů

Kryptoburza HTX společnosti Huobi Global byla dne 24. září...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Ruská centrálna banka chce zaviesť CBDC do roku 2025

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Väčšina všetkých zbierok NFT je v súčasnosti bezcenná

Non-Fungible Tokens (nezameniteľné tokeny, NFT), respektíve obchodovanie s nimi,...

Open interest o bitcoin futures vzrástol o 1 miliardu dolárov

Bitcoin sa vyšplhal podozrivo rýchlo nad 27 000 dolárov....

Prinesie MiCA koniec stablecoinov v Európe?

Na konci mája ministri financií 27 členských štátov Európskej...