Němci musí v RaiffeiseBank platit za držení peněz na účtu – Negativní úroky přicházejí!

Share This Post

O tom, že současný finanční systém slouží hlavně bohatým a okrádá ty chudé, jsme psali již mnohokrát. Ať už jde o nezastavitelnou inflaci nebo opakující se krize, to vše jsou spíše nepřímé způsoby, jak vytáhnout peníze z peněženek obyčejných lidí. Nová monetární politika Evropské unie však začíná být o něco méně rafinovaná. Připravme se na negativní úroky v bankách.

Co je to negativní úrok? Nuže, při pozitivních úrocích vám banka platí za to, že u ní máte uloženy peníze. Vaše peníze reinvestuje v různých programech, díky čemuž vytváří zisky a s malou částí zisku se s vámi podělí. Při negativních úrocích platíte vy bance.

TIP redakce: Dow Jones šokuje – Toto se děje jen jednou za dekádu!

Připravme se na negativní úroky

Připadá vám to jako hloupost? Bohužel, v Německu se tato nová praktika pomalu stává realitou. VRF (Volksbank Raiffeisenbank Fürstenfeldbruck) v Severním Bavorsku donedávna účtovala negativní úroky pouze klientům, kteří měli na účtu více než 100 000 €. Nově však platí všichni. I v případě, že máte na účtu jediné euro. Úrok -0,5 % vás jednoduše nemine.

VRF tvrdí, že byla k tomuto kroku donucena, protože „držet peníze v Evropské centrální bance je příliš drahé.“ Činí tak špatné jméno nejen ECB, ale evropské monetární politice celkově. Evropa se rozhodla jít americkou cestou a už nějaký čas experimentuje s kvantitativním uvolňováním. Negativní úroky v ECB jsou již nějaký čas realitou a zdá se, že banky to už nedávají.

Mohlo by vás zajímat: FED poslal do oběhu dolary v hodnotě 12,7 milionu BTC! – Bankám to ale nepomáhá

Za držení Bitcoinu nikdo nikdy platit nebude

Negativní úroky pro běžné lidi v bankách způsobí, že se začne stále více používat cash. Pokud máte na účtu milion eur, tak při půlprocentním negativním úroku budete mít za rok o pět tisíc méně. To je opravdu hodně a pravděpodobně začnete hledat alternativu.

Jednou z nich může být i Bitcoin, nebo jiné veřejné kryptoměny. Ty nemají problém s inflací a za jejich držení nic neplatíte. Pokud si do peněženky pošlete 1 BTC, tak za sto let tam stále ten jeden Bitcoin bude. Samozřejmě, jeho hodnota v eurech se změní. Může být nižší, nebo i výrazně vyšší.

Co číst dále?

Přečtěte si něco o největším podvodu historie. Tento muž ukradl 65 miliard dolarů!

Tento muž ukradl 65 miliard dolarů – Největší Ponzi schéma v historii

Zdroj:
cointelegraph.com

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...