Nový Zéland: Centrální banka začala zkoumat možnosti a ptá se veřejnosti na spuštění své vlastní digitální měny.
Finanční regulátor nyní získává zpětnou vazbu od obyvatel o potřebě digitální formy národní fiatové měny a zároveň slibuje zachování hotovosti.
Přečti si také: Institucionální investoři využili FUD z Číny na nákup BTC – příliv vzrostl o 126 %
Centrální banka zvažuje inovaci
Novozélandská rezervní banka ( RBNZ ) začala sbírat informace a názory veřejnosti o potenciálním využití digitální měny centrální banky ( CBDC ). Vysoce postavený představitel RBNZ Christian Hawkesby tvrdí, že finanční orgány na Novém Zélandu budou i nadále pracovat na zachování hotovosti pro ty, kteří ji budou potřebovat.
„Digitální měna by mohla přinést mnoho vymožeností a různé výhody. Digitální svět přichází, a proto plánujeme pracovat spolu s hotovostí a penězi klientů, které chrání na účtech v komerčních bankách.
Hawkesby upřesnil, že digitální měna by mohla být přínosem pro jednotlivce i podniky, a to v tom, že by se vytvořily účinnější a integrovanější platformy. Digitální novozélandský dolar ( NZD ) by potenciálně mohl pomoci chránit měnovou suverenitu země.
Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si ho nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.
Nový Zéland může být další v pořadí
Ostatní centrální banky v regionu již delší dobu pracují na své digitální měně. Začátkem září vyšly zprávy o tom, že australská rezervní banka, malajská centrální banka singapurský měnový úřad a také centrální banka v Bhútánu se připravují na testování a používání digitálních měn vydávaných státem v mezinárodních platbách. Banky vysvětlily, že cílem spolupráce je vyvinout společné platformy pro zahraniční transakce s použitím digitálních měn.
Bank for International Settlements (BIS) testuje tyto platformy s cílem zjistit, zda digitální měny centrálních bank mohou opravdu zjednodušit transakce a snížit náklady. Takové projekty zkoušejí země jako Čína, Hongkong, Thajsko či Spojené arabské emiráty.
Faktem je, že v mnoha zemích roste digitálním měnám popularita. Čínská centrální banka má ze všech bank největší ambice. Za ní následují Američané, Rusové a samozřejmě nezaostává ani Evropa s Evropskou centrální bankou, která pracuje na digitálním euru.
Může tě zajímat: Přidej se do komunity obchodníků – Pozvánka do live room!